Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norby86

    őstag

    Sziasztok! Elég egyedi gondom adódott anyám asztali számítógépével. Adott egy Asrock G41M-VS3 R2.0 lapalap, melyben van egy integrált alaplapi videokártya, plusz hozzá itthon van egy Ati radeon 256 MB DDR3 videokártya, plusz egy Asus 512 MB DDR3 videókártya is. A problémám a következő. Újra telepítettem a rendszert windows 7 volt rajta, azt is raktam rá, felteszem a frissítéseket a windows update-ről majd megnyitom az internet explorert vagy bármi más böngészőt, és bizonyos weboldalaknál szétesik a kép, vízszintes csíkok lesznek de csak a böngésző ablakban. Van hogy más böngészőben meg olyat is produkál hogy apró rizsás (mákos) képet ad bizonyos grafikáknál és ezt megspékeli színes csíkokkal. A videokártyára gyanakodtam, cseréltem is, de ugyan az a hiba. Már egy tucatszor tettem újra a rendszert és windows 8-ba is ezt csinálja. Sőt valamiért még ha a sun java-t is rá akarom tenni a gépre azt írja hogy nincs digitálisan aláírva és blokkolja. Az én gépemen meg semmi ilyen hiba nincs, simán letölti, fel is telepíthetem, de még a csíkozódás sincs, tehát ez nem weblap hiba és nem is rendszer hiba. Hozzáteszem semmilyen vírusirtó nincs most a gépen, alap windows van rajta. Tehát videokártya hiba kizárva, még alaplapin is ezt csinálja. Esetleg alaplap hiba, vagy proci,memória? Esetleg vinyó? Nem tudom de nagyon kéne a segítség,mert anyám ezen dolgozik és ezt a hibát csak a napokba kezdte el produkálni.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    Készítettem képet is a problémámról. SmartScreen szűrőt kikapcsoltam, de nem tudom letölteni a java alkalmazást ha internet explorerrel akarnám, plusz kb semmit nem enged letölteni, viszont ha többször rányomok a letöltésre már le engedi, de a kép szétesés problémát nem sikerül javítani. Látható hogy firefoxban pl. normális a kép. Az én asztali gépemen pedig mindkét böngészőben szépen jelenik meg a kép.
    http://kepfeltoltes.hu/view/140815/kephiba_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

    [ Szerkesztve ]

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz Norby86 #35071 üzenetére

    Félig-meddig megoldottam a problémámat. Minden létező dolgot kiteszteltem amim csak volt cserébe itthon és a legvégén mondom ránézek a tápom mennyi áramot szolgáltat az alaplapomnak. Nos, a 12 voltos ágon pl. 11.7-11.8 de néha 12.1 volt is van. 5 voltos ágon amin usb van ugye, 4.7-4.8 volt van. A fura csak az hogy ez egy 80% hatásfokkal rendelkező corsair táp, és nincs 1 éves. Tehát nem tudom elhinni hogy ez lenne a bűnös. Ezek az Asrock alaplapok mennyire időtállók? Mert még az is lehet hogy magába az alaplapba ingadozik az áramellátás amit a bios érzékel és emiatt mivel nem kap pl a wifi stick elég áramot az internet oldalak betöltése közben folyamatosan eldobja az oldalakat és kiírja hogy nem jeleníthető meg a weboldal. Szóval elsősorban az alaplapra másodsorban a tápra gyanakszom. Hozzáteszem, az én gépembe áttettem anyából ezt a wifi sticket hogy megnézzem mit produkál és tökéletesen megy vele a net. Valakinek esetleg van észrevétele ezzel kapcsolatban?

    -Norbi-

Új hozzászólás Aktív témák