Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz Feketelaszlo #68742 üzenetére

    Oké, ez a történet úgy tűnik a végére ért sikeres csattanóval - egy AsRockos fórum poszt megtalálásnak hála. Tanulságokat itt hagyom azoknak, akiknek rosszalkodik a Haswell alapú rendszere:
    -Feltűnt, hogy a C-State energiagazdálkodás engedélyezése után már rendszerinduláskor kifagy a számítógép, illetve akármikor, ha CPU tesztet (pl. AIDA GPGPU/CPU benchmark) próbáltam indítani.
    -Történt ez valószínűleg azért, mert a FIVR (belső feszültségszabályozás) össze-vissza dobálja a feszültséget energiamegtakarítási célból, ami miatt a különböző védelmi mechanizmusok elveszik az áramot. Olyan jelenségeket produkál a konfiguráció, mintha a tápegység lenne a hibás (de nem az, sőt - a táp csak "megmenteni" próbálja a CPU-t).
    -Az én esetemben így C-State+Intel Speedstep/Turbo boost kikapcsolás stabilizálta a rendszert. A Vcore rögzítésével is próbálkoztam, de rövid finomhangolás után úgy tűnik arra nincs szükség.
    Hogy ez miért nem volt hiba sok-sok évig arról sejtésem sincs - talán csak az áramkörök "öregedtek" kicsit (ugye attól, hogy 'Fully Integrated' a vezérelt rész még bőven az alaplapon van), de ugyanezzel az - egyébként Haswell readynek hirdetett - tápegységgel használtam eddig is, s 2 különböző CPU is ugyanezt a jelenséget produkálta, pedig BIOS beállítások kombinációjának a függvénye.
    Még egyszer köszönet a segítségért a topikgazdának! (~1 hétig ezt a gépet bütyköltem mire eljutottam a megoldásig.)

Új hozzászólás Aktív témák