Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #54936 üzenetére

    A BIOS elem/foglalat állapot viszonyában előfordulhat,pl. nem indul el, kifagy már a PC a POST közben, rendszertelenül indul/nem indul, sikeres BIOS belépés után "megfagy" a menüben, ritkán félbeszakadó OS betöltődés, betöltött OS-nél el nem induló alkalmazások - jellemzően amelyikeknek a működése a pontos dátum/időhöz van kötve.
    Dióhéjban ennyi, én ezekbe a furcsaságokba botlottam bele PII- Core i?, Athlon/Duron S462 - Phenom II xxx AM3/AM3+ intervallumokban, ez sok gen mindkét oldalon 20 év távlatából. :U :DDD :))

    És még lehet cheksum error/el se indul, ha kontakthiba van a BIOS elem és a foglalat között - 20 év alatt 2-szer futottam ilyenbe. :U

    USB-s bill.-ről próbálod?

    PS2 bill. csati van a deszkán?

    Alaplapja válogatja, de előfordult pár régebbi tipusnál, hogy CMOS reset/gyenge, lemerült elem/kontakthiba miatt "elfelejtette az USB-s bill+egerret BIOS szinten kezelni, mert az alapbeállításain ezek tiltva voltak. :W

    Ez miatt, mindig van talonban egy tuttira hibátlan tartalék natúr 1000 párszáz forintos PS2-s bill.-em otthon. :)) :DDD

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • megaandrew

    tag

    válasz MaCS_70 #54936 üzenetére

    Ezt talaltam a temaban:
    "The issue for you guys not getting a display is a handshaking problem between your GPU and monitor. The only resolution supported by UEFI is 1280X1024. If for some reason your GPU and TV/monitor don't handshake at that resolution, you'll see the splash screen but either get a garbled display or no display in UEFI. You'll also find you're fine when in Windows (for obvious reasons).

    There is no fix for this from our side. The GPU VBIOS and monitor native resolution are where the problem lies. If the display you've connected does not handshake correctly with the GPU for whatever reason, it will likely default to its native resolution, and if that's anything other than 1280X1024 you've got a problem displaying UEFI. This happens with some TVs, projectors and monitors with certain GPUs. Older displays are more likely candidates for such problems, as are very high res monitors that use new conections ( DP 1.2 daisy chaining two monitors can create problems) . I suspect a VBIOS update from the GPU vendor might help, but chances of GPU vendors making specific VBIOS versions for this are unlikely. Only workaround is to connect a display that allows you to see UEFI or try using another method of connecting the GPU to the display (DVI instead of HDMI for example). Obviously, the latter is not a guaranteed workaround, as it depends how the display and GPU handshake on that output, too."

    Esetleg masik csatlakozon keresztul (ha tobb is van a videokartyan), vagy masik monitorral kene megprobalni. Ha nem jon be, akkor vbios frissites.

  • jokeph

    nagyúr

    válasz MaCS_70 #54936 üzenetére

    hsz_54939#megaandrew javaslatát is szerintem próbáld ki, pl. D-SUB csatlakozással egy CRT monitorra, vagy régebbi 17-19"-os LCD-vel, ezek többsége nem tud 1280*960 ill 1280*1024-nél többet. hsz_54939

    Nekem 20.1 "-os Samsung Syncmaster 204B 4:3-as LCD-m van, a POST kb. a méret felét foglalja, azaz kb 800*600-nak felel meg, viszont a BIOS-om képe teljes képméretet használ....
    Érdekes dolgok vannak, na. :U

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • megaandrew

    tag

    válasz MaCS_70 #54936 üzenetére

    Esetleg meg ha van a monitorodon auto detect gomb, probald meg!
    Meg annyit probalhatnal, hogy megnezed neten, hogy milyen billentyukomboval tudsz be-es aztan kilepni a biosbol. Ha ezt meg tudod csinalni es ujraindul a gep akkor sztem tuti a megjelenitessel van gond, hiszen tudsz a biosban navigalni, csak nem latod.
    A biosod tuti, h mukodik, hiszen a gep betolt, kommunikal a windows-zal es a hardvereszkozokkel.

  • megaandrew

    tag

    válasz MaCS_70 #54936 üzenetére

    Mikor az elemet kivetted az alaplapbol, hogy nullazd a biost, akkor aramtalanitottad az egesz gepet es megnyomtad a bekapcsolo gombot, hogy a kondikban maradt maradekot is kinullazd?

    Ha win 10-et hasznalsz, esetleg ez a metodus:
    Click the Start Start menu and select Settings.
    Select Update and Security.
    Click Recovery.
    Under Advanced startup, click Restart now. The system will restart and show the Windows 10 boot menu.
    Select Troubleshoot.
    Choose Advanced options.
    Select UEFI Firmware Settings.
    Click Restart to restart the system and enter UEFI (BIOS).

    Vagy az alaplaphoz nem adtak biosfrissito progit, amiben mondjuk windows alatt is tudsz benne valamit allitani?
    Asrockhoz pl van olyan, ami ujrainditja a gepet es egybol a biosba loki.

    Esetleg meg talaltam usb utkozesrol beszeloket, uh huzz le rola mindent ami usb-s es ellenorizd az elolapi csatikat az alaplapon, h rendben vannak-e!

Új hozzászólás Aktív témák