Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Balathruin #34883 üzenetére

    Megeshet, csak tudnom kell, hogy mi kontakt hibás ha ez okozza. Alaplapon valami? VGA? Egy csati?

    Mellesleg a boot-ig csak lassan jut el. Bekapcsolom és a státusz LED-en mindenféle számok futnak végig. A többségük nem hibajelzés (levideóztam és visszanéztem a kódokat), hanem valamilyen folyamat, például memória ellenőrzés, RTC ellenőrzés, stb. Elvileg a "00" kód a jó, ez a kézikönyv listája szerint a legutolsó pont és elvileg azt jelzi, hogy vége a POST folyamatnak és jöhet a BIOS betöltése és a boot.

    Amikor éppen nem akar megnyekkenni a lap, akkor meg eleve a "00" kóddal kezd és ott is marad (ezért nem ad képet és ezért nem érhető el a BIOS sem).

    A számok lefutása most kb 20 másodperc, csak ez után kapcsol be a monitor és jön be az ASrock logó (ja, még nem kapcsoltam ki újra). Régen sosem volt ennyire lassú.

    Másik furcsaság még, hogy most nem csippan. Régen bekapcsolás után 1 másodperccel csippant, jelezve, hogy minden rendben, jöhet a boot. Most néma. Utána olvastam, ha nem csippan, az elvileg tápellátási gond vagy zárlat. De amikor másik táppal próbáltam ki, akkor más kábelekkel is használtam (sőt, más konnektort is), de a gond ugyan úgy megvolt, szóval a tápot kizárnám.

Új hozzászólás Aktív témák