Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adam56

    csendes tag

    válasz #65675776 #32616 üzenetére

    üdv

    Vettem itt a hardveraprón egy Asus P8Z68-V PRO alaplapot. Az alaplap tesztelt és hibátlan címmel volt meghirdetve, illetve az eladónak is nagyon jó értékelése van (209 pozitív 0 negatív), tehát az alaplappal szerintem nincs hiba.
    Egy i3-3220 processzort raktam bele, és egy Kingston Hyperx DDR3 1333 mhz-es 4gigás memóriát, vinyó sata2-es Hitachi, táp pedig egy 600W-os Chieftec.
    A problémám a következő: Összeraktam, bekapcsoltam, és a gép kb. 5 másodperc után leáll majd pár másodperccel a leállás után újraindul és ez így tovább. Amikor kihúzom a 8 pines dugóját a processzornak, akkor nem áll le, hanem megy folyamatosan amíg le nem kapcsolom. De képet ugye ilyenkor nem ad. Ha bent hagyom a 8 pines csatit és a memóriát veszem ki, akkor ugyanúgy megy, de képet nem kapok. Amikor bedugva a 8 pines és a memória is bent van, akkor van ez a leállás, majd újraindulás, a CPU LED és a DRAM LED (alatta egy MemOK felirattal) villan felváltva kettőt és úgy áll le a gép. Bios elemet kivenni próbáltam. Próbáltam az integrált VGA-val és egy PCI-ossal is. A komponensek jók, mert a régi alaplapommal minden működik tökéletesen.
    A processzorom ugye egy Ivy Bridge rendszerű Core i3. Arra gyanakszom, hogy nem volt frissítve az alaplapon a BIOS és ezért nem támogatja ezt az újabb procit (Arra, hogy milyen BIOS van az alaplapon az eladó nem tudott válaszolni). Lehetséges az, hogy ezért nincs se kép, se hang?
    Vagy mi másért nem ismerheti fel az alaplap a processzort (ha egyáltalán ez a gond)?
    Ja és egyébként haverom tápjával is próbáltuk működtetni, de azzal is ugyanez a helyzet.

    Ötleteket és segítséget várok, amit előre is köszönök!

Új hozzászólás Aktív témák