Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Solicidium

    aktív tag

    válasz zeix #887 üzenetére

    Bios-ban C'n'Q disable. De ha nincs felrakva a C'n'Q-hoz a drivere és nincs a minimális energiagazdálkodás bekapcsolva, akkor sem megy elvileg.

    MÁS: lenne egy kérdésem nekem is: Adott haver gépe. Ami lényeges: egy AOpen lap (pontos típust nem tudtam megjegyezni, de levileg támogatnia kéne a szóban forgó procit) egy Celeron 2,4 és egy noname 512-es ram.Proci ki lett cserélve egy 3ghz-es 800fsb-s HT-s Northwoodra. Ezek után windows 10-ből egyszer indul (amúgy lefagy vagy újraindul betöltéskor), telepíteni sem lehet, mert a legkülönbözőbb helyeken fagy kékhalállal a telepítő (még hdd formázás közben is). Hűtés bőven elég a procira (zalman fatal1ty). Alkatrészek egyenként csere, semmi (vga, táp), cmos reset, stb... Aztán mikor ramot kicseréltük egy gigás GSkillre a win tökéletesen betöltött (az a a win, amit a celeront visszarakva raktunk fel a gépre), nagyon örültünk, hogy megtaláltuk a hibát, kirpóbáljuk, h windowst lehet-e telepíteni. Több kékhalál lett az eredmény. Mivelhogy a celeronnal tökéletesen működik, csak a cpu maradt, mint hibaforrás. Találtam néhány régebbi hozzászólást itt a fórumban, hogy a proci hibája okozhatja ezt. Várnám a véleményeket, hátha kiderül, hogy esetleg mégsem a proci a hibás. :R

Aktív témák