Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • gabor128

    aktív tag

    Üdv!

    Egy kis segítség kellene!

    Van egy lapom, amihez kellene egy leírás (user manual), de nem találok hozzá.
    A lapra a köv. van írva:
    BVK2A Ver. 1.1

    Googlival böngésztem, de nem találtam hozzá leírást, csak annyit tudtam kideríteni, hogy valami Procomp termék.

    Tudna valaki egy angol (ne orosz, stb.) leírást ide linkelni?

    (Drivert találtam hozzá, de nem az kell, hanem a lap leírása.)

  • gabor128

    aktív tag

    válasz greatchaos #6008 üzenetére

    Köszi a segítséget. Megnéztem a linket. Lehet, hogy a 2 lap tudásra azonos, de felépítésileg eltérőek. A lap igazából egy haveromé, aki úgy vette, de minden leírás nélkül.
    A gép elején levő ledek, stb. helyes bekötését akartam megtudni. A linkelt leírásban pedig máshol vannak az elemek. Mindenesetre azért köszi, még én is nézelődök, hátha.
    :D

    Pel:
    Öreg! Olvasd már el az alaplapod leírását! Nem rakhatod akármelyik slot-ba a memóriákat. Ennek meghatározott sorrendje van. Az sem mindegy, hogy a lapod milyen típusokat és sebességűeket tud fogadni. Ráadásul, ha dualban akarod használni, akkor ugyanolyan típusokat kell összeválogatni (ehhez a részhez annyira nem értek), de a gyártó biztos ad valami ötletet. Ez MIND le van írva!
    Egyébként a dual channelos megoldás nem sokkal gyorsabb, mint a sima; és nem gyorsabb, mint a lap sebessége. Ezeknek nézz utána, ahogy én is!

    [ Szerkesztve ]

  • gabor128

    aktív tag

    válasz greatchaos #6014 üzenetére

    Most találtam egy oldalt, ahol Procomp lapokról van leírás. Gyorsan végignéztem a keresett típus-ét. Úgy néz ki a lap elrendezése olyan mint amit te találtál! Ezek szerint én emlékezek rosszul az elrendezésre.
    Valószínű, hogy akkor jó lesz a laphoz. Probléma megoldva.
    Köszi a segítséget!
    :D

  • gabor128

    aktív tag

    Üdv!

    Van a haveromnak egy Procomp BVK2A v1.1 alaplapja. 2 kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

    1.: Hol találok hozzá valami leírást, pdf-et? Már végigtúrtam a netet, de nem találtam leírást, de még a gyártó honlapját sem.

    2.: Hibaleírás.
    Szóval a haverom használta a gépet, ment is neki, míg egyik nap nem indult el. Tegnap voltam nála megnézni, hogy mi van. Új IDE kábeleket kapott a gép, de ennek ellenére sokszor nem találta az eszközöket rajta. Mivel már minden bekötési verziót kipróbáltunk, úgy néz ki, hogy az eddigi rendszerwinyó Boot szektora sérülhetett meg, meg elindításkor kriksz-krakszokat ír ki és megáll (nálam megnéztük és a winyó olvasható). Van a haveromnak egy másik winyó, mondom rakjuk arra a rendszert. Átjumperelem, majd bekapcs. A gép ugyan felismeri a dvd olvasót, de az xp-s cd-t már nem találja, azaz nem bootol be róla. Ezt sem értem. (Olvastam néhány másik fórumban hogy ez az alaplap nem működik együtt sok cd-rommal. ez igaz?)
    Egyébként ha 1 IDE kábelen van 1 winyo Masterban és 1 DVD olvasó, ő is masterban, akkor összeakadnak? Szerintem nem kéne ennek ellenére ebben az esetben az egyiket nem ismerte fel a gép.

    Még valami. A POST alatt minek írja ki külön, hogy új 80pines kábel installálva van, és az FDD-re is panaszkodik valamit, pedig az jól van bekötve?

  • gabor128

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kis segítséget kérnék tőletek!

    Van egy ASRock P4i65G alaplapom és az a probléma, hogy időnként fagyogat. Ezt a lapot kaptam gariba az előző Asus P4p800-e után.
    Felraktam rá a rendszert, de a hangkártya (Audigy 2) telepítőjénél rendszeresen kifagy. Végül nagy nehezen sikerült felküzdenem. Illetve egyéb más progik felrakásakor. Van úgy, hogy a windows töltése közben, vagy már a betöltődött op. rendszer futása közben.
    Továbbá, ha másolok nagy mennyiségű adatot, közben filmet nézek, ill fut még néhány alkalmazás, akkor egyszerűen meghal a gép->újraindul, vagy kifagy.
    Az előző lapomnak az volt a baja, hogy üzem közben egyszerűen azonnal kikapcsolt a gép. Nem tudtam, hogy a tápnak van-e baja, vagy a lapnak. Ezek szerint a lapnak volt baja, de amit adtak helyette az nem túl kompatibilis. Adtak rá 1 év garit. Addig kénytelen leszek használni, bár elég gagyinak tűnik a lap.
    Volt már valakinek hasonló tapasztala ezzel a lappal(ASRock P4i65G)?
    Ha igen, akkor hogy oldotta meg?
    Vagy egyáltalán vélemény erről a típusról.

    Köszi!

  • gabor128

    aktív tag

    Sziasztok!
    Van a következő lapom: ASRock P4i65G
    +Intel 3Ghz; 1GB RAM
    Radeon 9600xt

    Win xp sp2.
    Az a probléma, hogy bármelyik játéknál, általában fél óra után a gép kifagy. Kép megáll, hang "beragad".
    Volt olyan, pl. hogy 3 lejátszóban egyszerre elindítottam filmet és kiakadt!

    Tudja valaki, hogy mi okozhatja?
    Volt valakinek hasonló?

    várom a megoldásokat, mert ez nagyon idegesítő!
    Kösz!

  • gabor128

    aktív tag

    válasz sgergi #23771 üzenetére

    A táp eddig jó volt!
    Ha nem csinálok a windózban semmit, akkor bírja.

    Előtte Asus p4p800-e-s alaplapom volt. Azzal ment probléma nélkül.

  • gabor128

    aktív tag

    válasz Szpisti #23777 üzenetére

    Heló!

    Ki van takarítva a gép!

    Anno mikor telepítettem az op rendszert, raktam fel a drivereket, akkor a hangkártya telepítésekor a gép több alkalommal lefagyott. Minden más felment elsőre. (SB audigy 2)
    Kipróbáltam másik PCI slotban, de detto ugyanez.

    Lehet, hogy nem kompatibilis egymással?
    Vagy egyáltalán hol lehetne megnézetni, hogy mi a probléma?

Aktív témák