Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Szergei

    tag

    Üdvözlet mindenkinek!

    A következő problémát tapasztalom a gépemnél: közvetlenül bekapcsolás után két vörös led villan fel a videókártya NYÁK-ján, a külső, PCIe-es tápcsatlakozója fölött. A rendszer betöltődik, a játékok sem fagynak (a 3DMark sem), látszólag semmi baj nem lenne, néha viszont hibásnak mutatja a Windows valamelyik PCI-os bővítőkártyát (kettő van, egy WLAN és egy hangkártya), ilyenkor meg kell cserélnem a kettőt, hogy újra működjön. A másik "érdekesség", hogy a BIOS-ban a +3.3V-os ágnál 3.2323V-ot mutat, ami korábban legalább 3.26V volt. Az összes többi fesz. érték változatlan, szerintem normálisnak mondható, +5V: 5.04V, +12V: 12.14V (ez utóbbi teljes terhelés -játék- alatt 11.93V az Everest szerint).
    Ha az összes PCI-slotot üresen hagyom, akkor is felvillan a VGA-n a két vörös led minden egyes bekapcsoláskor. Szerintem valamelyik hardware kezd hibásan működni, az első tippem az alaplap, a második a tápegység lenne. Nem tudom, hogyan tudnám kideríteni anélkül, hogy fölöslegesen visszavinnék bármit is (garancia még szinte minden alkatrészre van). Előre is köszönök minden hozzászólást!

    //ASUS P5B-E Rev 1.01G, C2D E6600 2.4 GHz + Zalman 9700 LED, 2 GB RAM, ATI X1950 XTX 648/999 MHz, WD Raptor 150 GB, ASUS DRW-1814BLT, X-Fi XtremeMusic, NETGEAR WG311v3, Enermax Liberty 500W, Tt Shark ház//

Aktív témák