Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nertpaelg

    tag

    válasz cucka #247 üzenetére

    In Flames-t én sem szeretem, csak ezt így nem akartam kimondani. Dubstepet meg főleg nem, szóval ezen két "nemtetsző" kombinációja végképp nem jön be, de legalább próbálkoznak valami újjal. :)

    Death/Doom stílust szerintem nagyon hamar otthagyta mindenki, tény, hogy egy időben sokan rákaptak, de legtöbben csak demókat adtak ki, tulajdonképp teljes album nincs olyan sok ebből. Hangsúlyozom, hogy az eredeti értelembe vett stílusra gondolok, nem az el alternatívosodott/gótikosodott fajtákra, mert azokból tényleg van bőven. Persze a határvonal elmosott, de én is szívesen hallanék még Lost Paradise vagy Amid Its Hallowed Mirth típusú albumokat.

    Stonerben nem mozgok otthonosan, egyébként pont emiatt, hogy hagyományőrző, nincs számomra kielégítő változatosság. Ezért is gondolom, hogy itt még lehetne újítani. Hogy mit, az már egy jó kérdés. :) Acid Witch mostanában egész felkapott banda lett, nem tudom ismered-e. Metal Archives mondjuk Doom/Death-nek tünteti fel, de van egy elég erős stoner beütés szerintem. Bár nem tudom mennyire számít újításnak, hogy még elszálltabb, mint eddig. :D

    Igen, tudom, hogy elvileg a black metálba sorolják a Filosofemet is. ( Megvolt - nem is olyan régen - ez a korszakom is, minden utolsó bandát ismerni akartam. :) Ma már csak a nagyobbakat/ismertebbeket hallgatom főleg (Burzum, korai Darkthrone és Mayhem, Ulver, Emperor, Satyricon), illetve egykét kevésbé ismertet/határterületit (Kvist, Blut aus Nord, Hades, Strid, Walknut), a többit már elég ritkám veszem elő. ) Arra gondoltam egyébként, hogy Varg mostanában több interjúban is mondta, hogy a Filosofem és a Hvis... "anti-black metal" albumok voltak, hasonlóan, mint ahogy az első albumai "anti-death metal" ideológiával készültek. És belegondolva teljesen igaza van, az első Burzum albumok lettek a norvég black metál definíciói, gyorsan trend lett. A Hvis, és az azt folytató Filosofem viszont egészen más, már a borító is teljesen elüt a megszokottól, hasonlóan a zene is: az addigi black egy agresszív stílus volt, ez meg sokkal inkább az atmoszférára helyezte a hangsúlyt. Sokkal hosszabb, felépülő, ismétlődő számok vannak itt, illetve egy 25 perces extrém minimalista kiruccanást a "szingularitás transzcendentális pilléreihez" semmiképp nem lehet black metálnak nevezni. Szóval ezt ilyen értelemben nem akarom blacknek nevezni, bár kétségtelen, hogy rá lett aggatva, és ezután ezt próbálták (meglehetősen kevés sikerrel) leutánozni.

    Amúgy szerintem mindkét black metál Ulver album alapmű. Talán a Bergtattot jobban szeretem, mert egyedibb, harmonikusabb összességében. A Nattens... az egyértelműen egy Darkthrone worship album, bár megkockáztatható, hogy jobb is lett annál. Valahogy "intelligensen agresszív". :)

Új hozzászólás Aktív témák