Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shiki

    csendes tag

    Segítsetek mesterek!
    Szeretném autómban lecserélni a gyári fejegységet és hangszórókat.
    A mostani felállással 50 felett nem hallani vele semmit, és a rádió sem működik rajta.

    Szóval, körbenéztem.
    20e körül találtam főként fejegységet. 30e-35e körül voltak Bluetooth-al szereltek, de a céges új Ford autóban is néha romlik a zene illetve hang minősége a Bluetooth miatt. Pedig közel van a telefon, ülésen... és mégis. CD nem kell, főként AUX lesz, de ezek tudnak már MTP-s telefon lejátszást/vezérlést, meglássuk. Annak örülnék, ha mondjuk kormányról (valami ebay-es kütyüvel) tudnám vezérelni a fejegységen át, a telefont. Elméletben lehet, de nem tudom, hogy ha telefont USB-n rádugom, és AUX-ra is rádugom, működik e.

    Fejegységek:
    Pioneer MVH-190UI
    Pioneer MVH-190UB
    Sony DSX-A202

    Innen az MVH-190UI eddig az esélyes.
    Két kérdés:
    - Mi a különbség a 190UI és 190UB között? Feltúrtam mindent de nem találtam választ.
    - Sony-ban van "Mega Bass" kütyü. Elmúltam már 17, de néha hallgatok elektronius számokat. Fontos az ilyesmi? Sony-t szidják, mert könnyű belépni a menübe, meg nincs némítás gomb. (Igaz, fordon sincs, max kitépem aux kábelt ha annyira gyorsan akarok némítani, bár ilyen helyzet nem igazán jut eszembe.) Sony még tud extra 55W-ot, de nem tudom, mennyire számít az a +5W teljesítmény.

    Hangszórók

    Milyen márkát, típust, fajtát kéne vennem hangszóróból?
    A fejegységnél is majd szétrobbant a fejem, de itt még több típus és márka van.
    4 Hangszóró van, 2 elől, 2 hátul. Rácsokkal takarva mindkettő.
    Árösszehasonlítós oldalakon próbálkoztam de úgy 200ft-tól minden kapható.

    Az is teljesen jó nekem, hogy egyelőre 2db jó elsőt veszek, aztán később cserélem a hátsókat.

    Az autó egy WagonR shitbox, itt találtam pár infót:
    http://www.wagonrfanclub.hu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?14340
    Fontosabb infó a linkről:
    - 10cm átmérő
    - elől 40-45mm mélység
    - hangszóró felső rácsa ne ágaskodjon, mert eléri a gyári borító rácsot ami felette van

    Előre is köszönöm a válaszokat, írok amint tudok.

  • shiki

    csendes tag

    válasz shiki #59631 üzenetére

    Sajnos szerkeszteni a hozzászólásomat nem tudom.
    Utánanéztem a hangszóróknak, mivel nekem csak 4 hely van, gondolom "full range" kell.

    Találtam elég sok 10CM átmérőjű hangszórót, de a teljesítmény zavaros.
    A Pioneer oldala azt írja, "4x50W MOSFET" a kimenet.
    Sony "55Wx4 (4ohm)"

    Max 50W-ra szűrve, ezt találtam pl: Pioneer TS-875
    Egy másik oldal: CRUNCH DSX42 10CM
    DE, ez már 60W folyamatos (RMS), 120W csúcs teljesítmény.

    CRUNCH GTI 42, ez pl 50W RMS, eeelméletben ez jó.
    Igaz, márkák közt megint el vagyok tévedve.

    Esetleg még Alpine SPG-10C2 - ez 45W RMS ha minden igaz.
    Olyan 10e körül költenék, de mehet több is.
    Először úgyis az első 2 -t cserélem, aztán majd a hátsókat.

    40e így is belemegy fejegység + 2 hangszóróval a shitboxba.

  • shiki

    csendes tag

    válasz Joe fiú #59633 üzenetére

    Áh oké, elnézést. Lerendeltem a Pioneer-t, főként a 3 év gari miatt.
    Google először pár évvel ezelőtti bejegyzésekre dobott, ott olvasgattam picit, de BT-s fejegységekről volt szó főként.

    Bár márka tekintetében el vagyok veszve.
    (Ne lőjjetek, tippem sincs melyik milyen márka.
    A Suzuki-s oldalon pl. "Impact" márkát írták, és az életben nem hallottam róla.)

    Ezeket találtam most:
    ALPINE SPG 10 C 2 utas 10cm
    Átmérő: 90.4mm
    Mélység: 42.5mm
    Érzékenység: 87 dB / W (1m)
    Frekvenciaátvitel: 101 - 18000 Hz
    4 Ohm

    JBL GX-402
    2.3 Ohm
    Frekvenciaátvitel: 75 - 21 000 Hz
    Érzékenység: 90 dB

    - A JBL a leírás szerint "jobb" valamivel, igaz?
    - A JBL a MediaMarkt szerint 100mm magas, az angol oldal viszont 1-7/8" -t ír, ami kb ~48mm.
    Lemérem a mélységet, aztán le is rendelem őket.
    - Esetleg előre mehetne 2db JBL, hátra meg az ALPINE.

    (Impedancia terén milyet érdemes választani? Csak sima fejhallgatókban ismerem a jelentést.
    A fejegység elméletben 4Ohm-ot tud. A JBL oldalán írják is, hogy azért 2.3, mert a gyenge fejegységek normálisan meg tudják így hajtani. De ugye ez az egység tud 4Ohm-ot.)

  • shiki

    csendes tag

    válasz lautnermark #59637 üzenetére

    Köszi a választ!

    A JBL GX402 ezt írja:
    http://www.jbl.com/car-speakers/GX402_.html

    True 4 Ohm Technology

    Low-Impedance, three ohm voice coils compensate for the undergauged speaker wiring found in many of today's cars, and make the most of every watt your amplifier or head unit can deliver.

    Nekem az is jó, ha valaki linkel egy 10CM-s párt ami szerinte jó.
    Árösszehasonlítós oldalak nem tudnak szűrni jól, az auto hifis boltokban meg ezt a kettőt találtam.

    Mélység hátul amúgy 5,2cm max, 4,5cm.
    Elől 6cm.

    ========================================

    Hátul találtam egy utólag berakott "Ground Zero" hangszórót, 100mm-es ez is.
    Sajnos típus vagy ilyesmi nincs rajta, neten 60W-ost találtam, meglátjuk mennyire bírja majd el az új fejegység.

    Ha valaki magára ismer mint az előző tulajdonos, borzasztó munkát végzett a kábelezéssel. :D

  • shiki

    csendes tag

    válasz shiki #59638 üzenetére

    Igen most látom mindkettő bőven az írt értékek alá esik.
    De fura, hiába megyek drágább részre, csak nagyobb hangszórók vannak.

    (10cm-t azért hajtom, mert itt nincs több hangszóró, csak 4. Azoknak kéne mindent ellátni.
    Gyárilag amúgy "SAL Reference 2 utas, 45 Watt (max) 50-20.000Hz, 88dB, 4Ohm" van elől.)

    Ui.: Vak vagyok, megvan a szerkesztés gomb, elnézést. Nem fogok dupla postolni újra, csak ezt már nem tudom törölni.

    [ Szerkesztve ]

  • shiki

    csendes tag

    Utolsó hsz, csak a kép lemaradt a hátsókról.

    Ez van elől: http://www.hangszorobolt.hu/webshop/autoba/hangszorok/tobb-utas/sal-bkx-2-100.html
    SAL - BKX 2-100

    Elolvastam közben a felső összefoglaló írást, most már minden korrekt, viszont nem tudom hol találok "jó hangszórót". Sehol nem találok egy jó párt, csak amiket linkeltem.

    Hátsó hangszóró kép.
    Típus is megvan: GROUND ZERO GZTF 10TX
    60W-ot ír mindenhol teljesítményre, de 50W-nál erősebb fejegységet sem találtam.
    Csak Sony, 55W. Van pár "Hi-Power" Pioneer, de borzasztó pénzekért.

    Sony Hi Power pl. 70k HUF.

    [ Szerkesztve ]

  • shiki

    csendes tag

    válasz lautnermark #59641 üzenetére

    Szól, bár inkább ne szólna. :D
    Egy noname pár ezres CD lejátszó van a kocsiban. CD-vel és FM rádióval is borzasztóan szól.
    A hátsóból talán jött valami basszus...szerűség, talán.. de ja.

    Majd az új fejegységgel meglesem.
    (AUX miatt mindenképp csere kellett, illetve a rádió se ment a mostanin.
    Berakod egy frekvenciára, és az úttól elzötykölődött a frekvenciatekerő. Nem viccelek. :DD )

    Nem rossz ötlet az ajtó megbontása...
    De akkor megint kéne egy erősítő gondolom, az megint úgy 45k.
    Meg akkor ajtószigetelés, meg hátsó oszlop...vagy tetőbe valami nagyobb hangszóró.. gondolom.
    Az az igazság, az ember leáll összeadni, többe kerül az egész mint az autó ára.

    Jó, keveset futott, de szeretném majd leváltani.
    Jó kis bevásárló autó, de ABS, klíma, illetve néha tempomat is nagyon hiányzik belőle.
    (Oké, ez sosem volt egy Lexus, félreértés ne essék. Az áráért egy ütöm-vágom öszvér kb.)

    tl;dr: Gyakorlatilag akkor bármilyen 10cm-s hangszóró.... oks... Terhelhetőséget leírtam, sajnos mindegyik alá esik a te általad megadott értékeknek. Pl. Ground Zero-nál még hasonló infó sincs megadva. (A GZIF 4001FX pl. 10cm-s.)

  • shiki

    csendes tag

    válasz troll81 #60434 üzenetére

    Én hasonlót vettem: mvh-x580bt.
    7800-ban ehhez képest még CD van + DAB.

    Nézegettem, de úgy voltam vele:
    - DAB vevő nem jár hozzá. Az megint egy plusz vagyon lett volna. Illetve DAB adás sincs Magyarországon. Évekkel ezelőtt próbálkoztak vele, azóta megint kihaltak a próbálkozások. Ilyen tempóban 20 év múlva lesz talán DAB+ adás. (Ami amúgy se túl jó, mert van egy X kbps sávszélesség, amin megosztozik az összes adó. Tehát míg egy-két adó van jó lesz a minőség, utána meg egyre bénább.)

    - CD. Senki se használja már igazándiból. Se fiatal, se öreg. Max ha eladom autót akkor lenne előny, de már lassan CD-t se kapni, DVD-ket meg ezek nem esznek.

    Maga a fejegység:
    - Nagyon sok féle beállítás van, teljesen pöpec.
    - A hangzása kíváló. Igaz csak 4x 10" hangszóróm van (2 JBL GTO + 2 Ground Zero), de a beállításoknak hála így is van basszus és kristálytiszta hangzás. Nagyon kellemeset csalódtam. Ezzel a fejegységgel meg a GTO-val az ATH700X fülesem tisztaságával vetekszik a hangminőség.
    - A hanghívás tiszta, működik, könnyen kezelhető.
    - A Spotify integráció nagyon állat, beülök kocsiba, és megy tovább a playlist. Playlist-ek közt váltogathatok, minden. Tényleg nagyon jól meg van csinálva, nem gondoltam volna.
    Tehát én 5*-ra értékelném, nem bántam meg, hogy a feláras Bluetooth / Spotify-os változatot vettem.
    - SRC-vel simán váltogathatok audio, spotify, rádió között. Kényelmes, gyors.
    - Pause gomb és kész, nem kell ide Mute.
    De tényleg, egy ilyen fejegység + bluetooth okostelefon és királyság.

    (Egyetlen gondom a rádióval, hogy újraindul és visszaáll nulla közeli állapotba néha. Ez több mint valószínű bekötési gond, nem pedig a rádió hibája. Régi rádióval nem volt ilyen gondom, lehet földelés gond, passz. De még nem volt időm utánajárni.)

    Ja igen, a Pioneer ARC okostelefonos program hozzá egy katasztrófa, de igazándiból ne is éreztem szükségesnek, hogy használjam.

    [ Szerkesztve ]

  • shiki

    csendes tag

    válasz troll81 #60441 üzenetére

    Nem próbáltam, de én úgy láttam az X580 is tud kezelni 3 telefont egyszerre Bluetooth kapcsolaton keresztül... ha erre gondolsz. Pioneer-t a gari miatt is választottam, sajnos Sony meg a többi csak 1 év garit kapott.

Új hozzászólás Aktív témák