Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olbeteam

    tag

    válasz Flexy90 #4886 üzenetére

    Nincs mit! :)
    Nekem reflex ládám volt, bevált, szerettem. Ráadásul csak 250es volt.

    I can resist everything but temptation.

  • orbano

    félisten

    válasz Flexy90 #4886 üzenetére

    mindenből lehet jót találni a rendzseredbe. a zárt láda előnye, hogy pontos, tiszta mélyeket produkál, de nem megy túl mélyre, vagy ha túl mélyre megy, akkor már csökken a pontossága. ezen felül a zártsága miatt nem túl erős a basszus, mivel a láda visszafogja a kilengését. ezen felül még előnye, hogy kisméretű, illetve szedánokban jól szól (legalábbis olvastam ilyesmit).
    a bass reflex (azt hiszem) egy revencia körül erősebb, ez hangolás kérdése, hogy hol van. gondosan, egy rendszerhez illesztve ezzel is lehet szépen szóló basszust elérni, de elrontva csak erős röfögés, oda nem illő erős mélyeket produkál (azért lehet látni, hogy van belőle jó, nézz csak meg pár jobbm inőségű otthoni 3 utas hangfalpárt). a zárthoz képest nagyobb térfogatigényű
    a bandbpass lényege, hogy egy szűkebb frekvenciasávban produkál mélyet. többet nem tudok róla, de ebből is lehet szépet és jót találni. ennek a legnagyobb a térfogatigénye, elvégre egy zárt és egy reflex ládát "csomagolnak össze".

    szerintem a mélyláda pont emiatt a bonyolultság miatt olyan kérdés, amit csak próbálgatással tudsz megoldani, vagy rábízod magad egy tapasztaltabbra. vagy szerzel egy hangmérnököt, aki kiméri, hogy mire is van szüksége a rendszerednek. bár még akkor sem biztos, hogy pont az lesz a jó, mert az autó geometriája, az elhelyezés, és az egyéni ízlés is közbeszól.

    de a bandpasst valóban ki is zárhatod :)

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák