Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mortalwombat

    tag

    válasz Osynho #36451 üzenetére

    Én onnan indultam ki, hogy nagyon sok szobai hifis tartja jó kábelnek az MC5000-est. Ez egy profi mikrofonkábel, kettős szövött árnyékolással, aminek csak egy szálját kötjük be. Métere nyolcszáz HUF körül van. Úgy okoskodtam, (meg végülis más is) hogy a profi hangosítás számára készült kábel jó minőségűnek kell, hogy legyen, mert ezen a területen nem lehet hasbaakasztós marketinggel mókusvakítani. (igaz, a nem a hangminőség, és a tonális balansz az elsődleges kritérium) szóval egy 5m-es Klotz kijön aszondja hogy 10×7xx + 4× 500Ft-ból, ami a kábel, és a dugók ára. Ennek elvileg jobban kell lennie, mint egy Audison kábelnek, ami mögött nagyobb marketing költségek vannak, meg ilyesmi...Van még egy kábele is a Klotz-nek, amit jobbnak találnak, ami egy csoportkábel, de sajnos az túl merev autóhifis felhasználásra....
    Sajnos az autóhifi nem az a műfaj, hogy csak úgy kicserélek egy RCA, és hangfalkábelt, hogy meghallgassam, milyen a másik :-( sajnos a kábeleken rengeteg múlik, nem is hinné az ember-persze egy minőségi szint felett.

    Ismét 'sajnos' a rendszerem megmutatja az egyes felvételekközti különbséget, még egy válogatás/best of lemezen is. Remekül lehet hallani az egyes stúdió/hangmérnök közti különbséget, és vannak olyan felvételek, amiken a magasak kicsit idegesítőek, ezzel kellene majd valamit kezdeni a jövőben.

Új hozzászólás Aktív témák