Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norbi1984

    csendes tag

    Sziasztok,
    segítséget szeretnék kérni, teljesen megkavarodtam a polír/wax/polírpaszta témában. Igyekeztem olvasni a fórumot és kulcsszavak már megvannak (zaino pl). Igyekeztem mindent elolvasni (már egy ideje a fórumot bújom), de megkavarodtam. Az olyan alap dolgok már megvannak hogy itthon teljes a káosz, Mo-n mindennek a neve wax/polír, így csak ezek alapján nem lehet eligazodni. És ehhez jön még hogy a Turtle Wax egy márkanév, mert nekem ez sem volt egyértelmű :-D, azt hittem eleinte hogy a turtle wax csak waxokat forgalmaz....

    A helyzet a következő: nemrég hozzájutottam egy grafitszürke metál fordhoz. Szeretném minél jobban ápolgatni hogy sokáig szép legyen. A kocsi három éves, a fényezése rendben van, a korának megfelelő (kisebb felületi karcok vannak csak). A kocsit szigorúan én tisztítom otthon a két kezemmel, vigyázok rá nagyon :-). Mivel a fényezés még teljesen rendben van, ezért gépi polírozásra/szakavatott csodakezekre nincs szükség, ilyen verzióban nem is gondolkozok.

    A szín maga elég kényes a koszra (hamar meglátszik az erős sötétszürkén...), illetve csillaggarázs van csak --> emiatt nagyon szeretném a kocsit valami tartós viasszal bevonni hogy elég legyen egy vagy kéthetente lemosni és a reggeli pára leperegjen róla. Meg persze szeretném hogy ragyogjon&csillogjon is :-)

    És itt jön a gond: csak viaszt szeretnék a kocsira kenni, hogy óvjam a fényezést. Itthon találtam még régről turtle wax tégelyes termékeket, mégpedig a következőket (gondolom még Szüleimé voltak, szavatosságuk nem járt le):
    - Turlte Wax metallic Car Wax (polír paszta metál fényezéshez)
    - Turtle wax original Car Wax polír paszta

    Szerintem ismerhetitek őket, minden nagyobb hipermarketben megtalálhatóak (kék és zöld tégely). És itt zavarodtam meg: polírozni itthon nem szeretnék, mert nincs szükségem rá még (addig nem akarom a lakkot koptatni amíg nem szükséges). Nekem csak a védőréteg és csillogás kellene.
    A fenti cucc most polír vagy sem? Szerintetek használhatom a kocsira (a metálfényűt, mert az passzol) anélkül hogy a fényezést megviselné?
    Illetve ha igen, akkor milyen gyakran lehet ezeket a cuccokat használni? Havonta? (imádom ha csillog a kocsi....) Vagy a havi egy használat (évente ez kb 4-6 alkalom időjárástól függően) hosszú időtávon megviseli a fényezést?

    Vagy ha ezek nem jók, akkor a fenti célra mit ajánlanátok? (az első pár hónapra valami könnyen elérhető olcsóbb cucc kellene mert most kicsit megviselt a kocsivásárlás (persze ez kellemes teher!), de majd később ha összeszedtem magam tutira veszek egy zainohoz hasonló cuccot, mert a képek alapján hihetetlen mit tud a szer...).

    Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!
    Norbi

    [ Szerkesztve ]

  • Norbi1984

    csendes tag

    válasz #00809728 #5649 üzenetére

    köszönöm mindkettőtöknek, még a hétvégére beszerzem a cuccot.

  • Norbi1984

    csendes tag

    válasz Charley76 #5648 üzenetére

    hello,
    megvettem és szombaton használtam is. Saját tapasztalat:
    - iszonyat könnyű és gyors vele dolgozni, és nem kell szenvedni az elkenésével (havi egyszer nem lesz nagy fáradtság használni)
    - nem hagy fehér foltot a műanyagokon
    - másnap is csilli-villi volt a kocsi, az első éjszakát jól bírta
    - tegnap és ma is eláztam vele, de láthatóan jól pergeti le a vizet.

    Egyszóval eddig tetszik (persze kíváncsi leszek majd eső nélkül a tartósságára), majd több használat után még nyilatkozom bővebben.
    A tanácsot köszönöm még egyszer.
    Norbi

Új hozzászólás Aktív témák