Hirdetés

Aktív témák

  • Hyperion

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy SB audigy player kártyához kérnék segítséget.A hangkártya digitális kimenetére kötöttem egy 3,5''-os és egy RCA végekkel rendelkező vezetéket majd ezt a házimozi erősítőm Coaxial input csatlakozójába dugtam.Az erősítőm típusa: Denon AVR-3801 (Dolby Digital DD-EX, DTS, DTS-ES dekóderrel rendelkezik).A kérdésem az volna, hogy hogyan tudom rábírni a kártyát, stereon kívűl más üzemmódban is tudjon működni, PL.:4.0 5.1.Ha a surround mixerben kiválasztom hogy 5.1 vagy 4.1 az erősítőm ugyanugy csak sima sztereó jelet érzékel, és emiatt nem szólaltatja meg a többi hangszórót, de ha a Playcenteren lejátszok egy *.AC3 kiterjesztésű fájlt akkor rendesen működik, és az erősítőm is érzékeli a Dolby Digital 5.1-es jelet.A surround mixer rendelkezik, egy surround test gombal amely leteszteli egy rózsahangal a hangszórókat, de mivel ekkor még nem ad ki magából a kártya DD jelet ezért természetesen ez sem működik.Vagy ez a teszt csak analóg kimenetnél működik?(Nem szeretném használni a kártya belső DD processzorát ugyanis az erősítőm processzora nagyságrendekkel jobb minőségű Dolby hangzást tud előállítani). Vagy ha én játszok egy DD álltal támogatott játékkal akkor a digitális kimeneten keresztűl DD jelet fog kiküldeni az erősitőig vagy eztis downmixeli 2.0-ra?A hangkártyán bejelőltem az ''Only digital output'' checkboxot.

    Please help meee!!!!

  • kcsaba

    csendes tag

    Sztereo jel esetén csak sztereo jelet kaphatsz a digitális kimeneten.
    Az AUDIGY nem tudja csak az analóg kimeneteire kitenni az ál 5.1 -es
    hangot a CMSS 3D -nek nevezett eljárással.Az erősitődön is van valami
    hasonló ami a bejövő stereo jelből állit elő n csatonás hangot.
    Pl.: TRUE SORRUND , QLOGIC , QSOUND ,FULL SORRUND .....
    Azt kapcsold be.Bár nem sok értelmét látom a sima stereo jel digitális
    továbbitásának , mert az AUDIGY az analóg oldal effektezésében
    nyujtja a legtöbbet.Tudomásom szerint csak az NVIDIA NFORCE tudott
    DOLBY DIGITAL-ba kódolni stereo jelet,de állítólag az sem müködött jól.

  • Raymond

    félisten

    válasz Hyperion #1 üzenetére

    Olvasd ezt:

    http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=21625

    A lenti resz neked is szol.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Aktív témák