Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz Csicsóka #6469 üzenetére

    Nekem az volt a tapasztalatom, hogy ez a 72/150/300Mbps névleges sebesség, "csak" egy a sok befolyásoló paraméter közül...
    Az ugye nyilván való, hogy a sebességet jelentősen befolyásolja pl. az elsőre jelentéktelennek tűnő kis távolság (1-2m)is és a többi helyi rádió ami még ha szomszédos csatornán is, de ott van és elnyomja a hasznos jelet. (Legjobb lenne ebből a szempontból egy tanyán lakni, mindenféle GSM és egyéb rádió átjátszótól, reptértől...stb. jó messze. Csak oda meg nem vezetik be a DIGI, vagy a UPC szuper széles sávú netjét.) ;]

    Ezen a helyi sajátosságokon kívül amiket befolyásoló tényezőként tapasztaltam:

    1. A kártya névleges sávszélessége (72-150-300-450Mbps)

    2. Az antennák száma és elrendezése:
    -Szimpla 1db antenna
    -1 normál+1 integrált
    -MIMO (3x3 vagy 2x2...stb.)
    (MIMO esetében ahogy elnéztem van olyan hogy 2 csatornát használ, ezért ha 7-esnél nagyobb csatornát állítok be, el sem indul a hostapd) :Y

    3. A rádiók teljesítménye
    -chipset függő (Broadcom, Atheros...stb. Az n-es szabványok csak megközelítőek)
    -csatoló felület függő:
    (USB-s nek sokkal kisebb a teljesítménye általában, mint a PCI/PCIe/mini PCI/miniPCIe és az USB-s a CPU-t is eszi)

    4. Az antennák nyeresége
    - Integrált antennás eszközök (gyengébb USB stickek és design routerek sokkal gyengébbek)
    -A gyárilag külső antennás eszközök
    (jobbak, de csak 0-1-2dBi -s antennákat raknak rá. Egy szobán belül, ahol
    a szomszéd routere sem a fal túloldalán van, elfogadható minőséget adhat.)
    -Külön vásárolható 5-7-10dBi...stb. külső antennák.
    (Na ezek az igazi harci eszközök a sok kommersz szabványon kívüli zavaró "kütyü" és a szomszédok routerei ellen.. ;] )

    5. Egyebek:
    -Gyenge gép
    -túlterhelt USB hub (USB stick esetén)
    -Túl gyakran foglalt hdd (Akár szerver akár kliens oldalon is!! Ezért szerencsés ha semmi más nem fut a teszt közben és esetleg ha RAMdisk-ek között folyik az adat, mert pl egy lemez indexelés, naplózás...stb is belerondíthat és eltérő adatokat kaphatunk..

    Most hirtelen ezek jutottak eszembe, de ebből is látszik azért, hogy kicsit bonyolultabb dolog ez, mint az "egyikben is 150-es kártya, másikban is, mégsem tudja felét sem..."

    Aztán van még egy lényeges (talán a leglényegesebb) tényező, az "ellenállomás". Hiába cserélgetem a szerver/routerben a rádiós kártyákat, ha a kliens oldalon okozza valami a szűk keresztmetszetet!! :K
    Kicsit ezért gyanús is nekem a mérésed, mert én nem találtam 2db egyforma kártyát, (nem hogy 3-at!) csak ha mindhárom esetben a kliens volt a leggyengébb láncszem!

    Minden esetre az már jó pont, hogy mennek master módban!! :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák