Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • TomBoy1986

    veterán

    válasz Kötelező #557 üzenetére

    Nos, akkor kicsit összegzem, úgy ahogy én látom ezt a tesztet és a benne lévő eredményeket:

    A Galaxy 7900GS-e egy nagyon jó kis kártya, a rajta található 33%-os magtuning megtette hatását. Azonban nem mindenhol tud ám ez érvényesülni, hiszen ennek ellenére is csak 20db pixel shader maradt benne. Hogy ez mit jelent?

    Azt, hogy a régebbi játékokban, mint a FEAR is 4xAA mellett nagyon jó teljesítményt tud nyújtani a kártya, sőt mint látható jobbat, mint az X1950Pro. Hasonló a helyzet a TDU-nál is, ahol mindaddig, amíg csak 4xAA van, addig megveri az X1950Pro-t. Ott kezdődik a kártya problémája, ahol a 4xAA helyébe a HDR lép. Nos ebben az esetben a kártya teljesítménye 40-50%-kal csökken, ami szerintem nem kevés. Hirtelen a shaderteljesítmény kezd dominálni, ami 20<36 okán az X1950Pronak kedvez hasonló órajelen. Ezt meg lehet figyelni a TDU-nál, de a különbség a két kártya között látható az Oblivionnál is (már bánom, hogy nem futtattam 4xAA-val is, de csak így játszom vele). A Carbonról inkább ne is beszéljünk, mert ott ki sem lehet kapcsolni azt, amit máshol HDR-nek hívnak. Ott az nVidia megintcsak nem szuperál.


    Sajnos a jövő nem látok bele, de feltételezem, hogy ha a régi játokokban (a tesztben csak a FEAR képviseli) nem volt HDR az újabbakban (TDU, Oblivion, Carbon) meg van (ill. olyan jellegű), akkor valószínűleg a továbbiakban is lesz. Amennyiben pedig még integrálják is, akkor a 7900GS el fog vérezni (ha bekapcsolják).

    Én megtehetném, hogy a 7900GS-t tartom itt, mert hugomnak szinte mindegy, de nem járnék vele jobban, mert a HDR nekem tetszik (főleg Oblivionban), a TDU-s eredmény pedig (ahol 4xAA-val használom a játékot) elég ahhoz, hogy ne akadjon soha a játék. Így hosszas megfontolás után marad az X1950Pro.

    Arról nem is beszélve, hogy a RivaTuner egy borzadály az ATT-hez képest. Persze lehet mindenféle futószalagokat aktiválni, meg minden hülyeség, de hogy egy auto max clockot nem tudtak bele tenni, hát...finoman szólva sem növeli az érdemeiket. A híres tuningot meg igencsak megnehezítik.

    SLYM:
    Már előttem megválaszolták. Hugomnak szántam :)
    Ennyi kreditje volt és rosszat meg nem akartam venni.

    [Szerkesztve]

    AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

Aktív témák