Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoo123

    senior tag

    válasz jilian #1858 üzenetére

    Hát... Azt tudom hogy a PH-s tesztben szereplő konfigban, 4890-es videókártyával 290 W-ot mértek.
    Nálam prime 95, 2 szálon futtatva, közben VGA Caps viewer pörgött --> a maximális terhelés végett. :)
    Az alábbi konfigon:
    E6750 2,66@3,3 GHz, 4GB DDR2, 4890 vga, 1 HDD, 1 DVD RW, Chieftec 550 AB táppal (hatásfok 75-80% között, legyen 77%), és én a konnektor felől mértem 380W-ot, akkor a táp kb 290W-ot ad le.

    Fogalmam sincs hogy egy i7-es konfig kevesebbet avagy többet eszik a konfigomnál, de amit én mértem az egybevág a PH-s teszteredményekkel. :)

    Gondolkodjunk logikusan:
    Az 5970-es videókártya 2db 5870-es magot tartalmaz aminek szándékosan visszafogták az órajelét kb 5850-es szintjére, hogy beleférjen a PCI SIG 300W-os keretbe, tehát nyugodtan számolhatunk 300W-al, ha nem tuningolod mert akkor megugrik a fogyasztása.
    A konfig videókártya nélkül fogyaszthat kb 100 max 200W-ot ha nagyon diszno konfigod van :D
    Tehát összesen kapunk olyan 500W körüli fogyasztást amit a tápnak TARTÓSAN le kell tudnia adni. Ennek nagy része a 12V-os ágat terheli, vegyük a legrosszabb esetet: 500W a 12V-os ágon az 41A. :Y
    A Corsair 520 HX a gyártó honlapja szerint a 12V-os ágon maximum 40A-t tud leadni.
    Tehát lehet hogy működni fog, de nagyon a határon lesz a dolog, ha esetleg valamilyen program ránt egy combosat a gépeden -méréseim szerint a metro2033 alatt erre megvan minden esélyed- akkor ott letérdel a tápod.

    Valószínűleg a te konfigod -videókártya nélkül- nem eszik 200W-ot, tedd bele az 5970-et és ha instabilitást tapasztalsz, pl: lefagyás, újraindulgatás akkor tudod hogy kevés a tápod. Nem tudok mást mondani igazi orosz rulett! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Új hozzászólás Aktív témák