Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Roba

    tag

    Üdv!

    2 hete váltottam Geforce-ról Ati-ra. Magyar Control Center és 08.6 Catalyst van fent a gépen. Szeretnék Catalyst drivert frissíteni, vele együtt a Control Centert is kell? C. Centert láttam magyarul, Catalyst drivert (international-t) nem. Vagy az angol nyelvű drivert a magyar C.
    Center teszi magyarrá?

    Köszi.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Üdv!

    Egy Sapphire Radeon 4850 dual slot fansink kártyám van, 1 hónapos. A memóriákon nincsenek sünik. Észrevettem, hogy pl. a Total Commanderben a fehér felületeken halvány rózsaszín foltok jelennek meg időnként. A játékok alatt nem vettem észre semmilyen problémát. Túlmelegednének a memóriák?

    Köszi.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz FÖNÖK #29027 üzenetére

    Üdv!

    A monitorom egyelőre a régi, egy LG 900 B 19" CRT, szerintem ez nem számít. Az új gépem az előzőhöz képest - habár a kiegészítő házhűtő a táp alatt maradt: 2700 rpm - halkabb lett, más viszonyítási alapom nincs. A gpu hűtője nem hangos, nem is hallom a kieg. házhűtő miatt( az se hangos), jól hűti, nekem 65 fok fölé nem ment a hőmérséklete.
    A gpu hűtője nem fedi, de elér a csupasz memóriák széléig, 1 ns-osak, tehát effektív 2000 mhz-et tudnak, picivel ez alatt mennek. Mivel nincs hűtésük TILOS a húzásuk, még a 2 év gari ellenére is. Azért azokat a süniket nem kellett volna lespórolni a memóriákról. Ha biztosra tudnám, hogy alapon a csupasz memóriák bírni fogják hosszútávon, akkor biztos ajánlanám. Aki biztosra akar menni ragasszon rá süniket, de lehet, hogy a gpu hűtője miatt nem tudja teljes felületével. Több órás játék után kilépve, az Everest-ben a gpu dióda (MemIO): 65 fokos volt, a 3 gpu adat közül a legmelegebb.

    Egy core 2 duo 8X400-on, 1:1-ben, 2x2 gb. ram, Sap. Rad. 4850 alapon, a Crysis 1024X768-on, élsimítás nélkül, dx.10-ben, minden nagyon magas beállításon (full), egy tengerparti részen 30 fps-t futott. Tehát magas beállítással jól játszható, nem rossz ez egy Geforce-ra optimalizált gaménál, jó a 4850. :C

    Lenne egy kérdésem: XP alatt jól működött a refreshlock progi( pld: a Gothic 3 alap 85 hz-ét felülbírálva 100 hz-en futtatta), viszont a Vista alatt a Crysis 60 hz-en fut, nem veszi figyelembe a beállított 100 hz-et. Mi a megoldás?

    THX!

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Sziasztok!

    Sapphirre Radeon 4850 dual slot fansink tulajok légyszi segítsetek! :F :R A gondom az, hogy pld. a Total Commanderben, a fehér felületeken időnként halvány rózsaszín színű foltok és négyszögek jelennek meg, de már ezen az oldalon is láttam ezeket az anomáliákat más színben. A gépem 1,5 hónapos, 08.9-es driver van fönt, de már a 08.6-ossal is produkálta ezeket. Én a fedetlen vga memóriákra gondoltam, de játékok alatt nincsenek képhibák és 3szögek, melyek ezt alátámasztanák. A vga húzva nincs. Régebben 500 ft/db áron lehetett beszerezni a memóriákra aluminium süniket, gondoltam, hogy én is tudok rá hajlítani és ragasztani rézből U-alaku egyszerű hűtőbordát, ami már megteszi. Viszont, ha memóriahibája van a vga-nak, akkor inkább gariban kicseréltetem.

    Esetleg más gyártó ilyen vga-inál is vannak ilyen képhibák? Vagy csak a driver hibája?
    Légyszi segítsetek. :R

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    Sziasztok!

    Ma bevittem a szervizbe a 2D-ben hibázó (színes négyzetek a Total Commanderben és más oldalakon az írás nélküli felületeken) Sapphire 4850 dual slot fansink kártyámat, mert megérkezett a cserekártya. A vga külsőre, ill. az órajelek megegyeznek, viszont a memóriák az 1 ns-os qimonda helyett hynix-ok lettek (pld: h5rs5223, noc 835a). A kártya úgy néz ki nem hibázik, mindek ok. Ez egy újabb széria lehet, mert 2D-ben a CCC-ben 160/250 mhz-re csökkentette az órajeleket, míg az előző csak a magórajelet vette vissza: 500/(993) mhz-re.
    A 4830 tesztben írták, hogy a 4850 nem képes arra, hogy az órajelet ilyen mértékben csökkentse 2D-ben. Viszont úgy néz ki, hogy az újabb széria ezt is tudja. :DD

    A samsung, a qimonda, a hynix vga. memóriák közül melyik a megbízhatóbb, tuningolhatóbb?

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

  • Roba

    tag

    válasz Bikerider #36597 üzenetére

    Hy!

    Egyelőre úgy néz ki, hogy a GTA IV. csak Nvidia kártyán fut, valszeg driver problémák vannak.

    Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

Aktív témák