Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Razermazer

    őstag

    Hát emberek először is szép estét!!!

    Mivel most ragadtam billentyűzetet. Én is egy 4870-es tulaj vagyok de nem boldog. Ez már a második kártyám amit valószínűleg visszaviszek garanciába. Az első egy Sapphire volt ciripelt az minden alatt csak szövegszerkesztés alatt nem :)) játék alatt pláne, dvd-alatt is hallható a kis tücsök vagyis hallható volt. A hd lejátszást már nem is próbáltam vissza dobozába irány a bolt. Szerencsére (vagy szerencsétlenségemre ki tudja ezt eldönteni) a boltban azonnal elvették a kártyát, szervizes kolléga korrekten letesztelte igazam volt teljesen egyetértett velem, és láss csodát ő maga is azt mondta hogy nincsen rendesen lelakkozva a a fesztekercs ez okozza a gondot. Nem hittem volna hogy ez történik, de azért jólesett hogy nem küldött el a búsba. Akkor nézzük mi lenne a megoldás, mondom teszteljünk le egy másik Sapphiret okés az is ciripel de halkabban. Akkor mondom hogy nekem elég a Sapphirokból, és kérek egy másik gyártó termékét mivel csak Gainward volt hát akkor azt. Teszt ez már sokkal jobb volt, de nem az igazi nekem biztos denevér fülem van és minden zajt meghallok, abba maradtunk hogy vigyem nyugodtan haza és ha ez sem tetszik akkor megint menjek, és becserélik egy gtx260 Gainwardra. Na de álljon meg a nászmenet, mi arra a garancia hogy a 260-as nem ciripel, mivel ezeknél a kártyáknál nagyon szorosan illesztenek mindent és a lakk nem tud a megfelelő helyekre becsurogni. Tehát Gainward se a tökéletes pedig benne bíztam, de ha egy referencia nyákról van az összes, akkor megette a fene mind ciripel( vagy találok egyett a 100 közül amelyikben rendesen becsorgott a lakk tiszta LUTRI). Szóval én belenyúltam a lecsóba rendesen ez az én formám a régi 1950-es promat akartam erre lecserélni de lehet hogy még maradok nála. Vagy tényleg egy 260-as lesz de az is csak akkor ha leteszteltettem és nem ciripel. Ha az is gáz akkor pénzvisszafizetés lesz, és kártya nélkül maradok, de gazdagabb leszek :DDD . ATi ATi azért ezt nem gondoltam volna vagy én vagyok ilyen balszerencsés :F Táp probléma nem lehet Seasonic s12II-m van 500-as terhelve is csak 308-wattot vesz ki belőlle bőven van benne szufla kettő független 12-voltos ággal. Se alaplap hogy issza meg szerintetek mit tegyek? még szerencse hogy ilyen boltra találtam, de ez nem vigasz ha kártya nélkül maradok :O

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz viktor82 #15246 üzenetére

    A szerencsés Viktor 82-ő :)

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz SzlobiG #15252 üzenetére

    biztos szabadabban rezegnek a réztekercsek :D freedom

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz sas1980 #15259 üzenetére

    akkor harakiri vagy marad Gainward. kis kínaiak nem tudnak forrasztani áááá. holnap viszem tesztlaborba srácokhoz ha ők azt mondják vigyen vissza akkor visszaviszem és kalap elég volt azért maradok atis de 1950--proval :DDD

    Mondom én hogy én nyúlok a lekvárba mellettem egy termetes ember szintén Sapphiret vitt haza tuti neki jutott a jó :P

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz JanR #15263 üzenetére

    én még nem tettem fel csak a hotfixet, és minden marad ugyanúgy ha nem hát csinálsz újat.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz sas1980 #15265 üzenetére

    Sas én végigolvastam itt is a szomszéd fórumot még szerencse hogy csak 3000 hozzászólást kellett átböngésznem :DDD és ott is írták a hogy a 260 is ciripel úgyhogy kész vagyok vagy megalkuszok vagy cash-t kaszírozok. Sajnos ebből az árból nem jön ki kettő 4850-es.

    crosi nyusziban de már kezd körvonalazódni bennem egy olyan érzés hogy gyárilag túlhajtott 4850-el van dolgunk összeesküvés elmélet ;] :P

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz rollins #15275 üzenetére

    hát nem feltétlen ez az alap zaj minden elektronyos eszköznek van valamennyi ha terhelést kap akkor zizeg is ha nagyon nagyot kap akkor meg sípol is. Vista alatt 2-d-ben is ciripel nálam xp-van az alatt nem csinálja de egy filmzézésnél már kezdi. Arra gondolja hogy olyan mint a tücsök de tényleg.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz sas1980 #15278 üzenetére

    Hát tuti az mert vagy 4 kártya próba után azért kicsit furcsa hogy mindegyik szarozik. És nekem azért meredek, mert egy vagyont költöttem a ház csendesítésére ez meg itt nekem dalol. Kicsit nagyon hamar lett ez kidobva, és pechemre szerintem majd jön egy javított széria persze akkor mikor ennek a cseregarija lejár még szép mivel 3-nap. Veszek intelt :P :DD

    Ez már cserekari Janos :D de úgy engedtek utamra ha ez sem jó akkor adnak egy 260-ast :) de az se kell mert az is ciripel a sok fórumolvasgatásból elolvasva

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz DroneZ^ #15293 üzenetére

    a tápba meg a kondik adnak ki ilyen hangot, meg a tekercselt vasmag ellenállás a modernekbe meg az elektromos kapcsolók ha terhelve vannak nagyon, de az egészen más és az normális persze nem hosszú távon mert kifáradnak a kondik ekkora plusz terheléstől.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz fagy53 #15294 üzenetére

    igen igen nv fórumba is írták kipróbáljuk mit csinál és ott állítólag elhalgatott ennek a hatására a 260-as.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz sas1980 #15301 üzenetére

    ja hogy neked 2-ő van betéve az más akkor kell olyan lap is, nekem egy sima mezei p5b-m van elvileg, és gyakorlatilag vinnie kell igaz nem 2.0-ás pci express, hanem csak 1.0-ás ha jól tudom. A kártyában kettő 6-pines pci express tápcsati van dugva ennek elég kell hogy legyen sőt elméletileg egy 8pines is elégnek kellene lennie de akkor tuning nincsen. És van is nekem olyan is mivel a seasonic tápnak eleve olyan a kiszerelése.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz fagy53 #15306 üzenetére

    hol állítok én be ilyen 60 85 fps-t gondolom a game beállításánál, vagy catalyst centerbe?

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    sziasztok

    Pár oldallal ezelőtti kártyacilipelési problémám megszűnt most már egy boldog 4870-es tulaj vagyok nagyon szuper ez a kártya. A gond nem is a kártyától jött hanem a tápból, ezek a kártyák akkor áramot vesznek fel hogy a tápok kezdenek el ciripelni zizegni, úgyhogy a Gainward kártya marad nálam( nah mondjuk a Shappire kártya tényleg ciripelt nem csak a táp). De hogy egy ilyen jó kártyához a gyártó ilyen szegényes csomagolást adjon, bazi nagydoboz 0-a beltartalom csak a szükséges kellékek, 1 tápcsati átalakító vagy hívjuk molexnek, egy dvi vga átalakító, egy hdmi átalakító, svideo rca átalakító és többpontú svideó átalakító. Jó még volt használati utasítás és egy drivercd. Tehát a tápproblémát olvastam itt pár oldallal odébb, nehéz dió nekem egy Sesonic s12II 500watt-van elvileg jónak és elégnek kéne lennie a 4870-hez nem is cserélem le egyhamar mert nem vészes de a kettő független 12-voltos ága csak 408wattot ad le és úgy tűnik ennek a kártyának ez éppen hogy elég. Nagy terhelésnél elkezdenek zenélni a kondik benne 3dmark alatt vagy veri high alatt bármilyen játéknál. Tesztelő srácoknál volt a kártya tehát ők mondták, hogy nem probléma mert bírja ez a táp csak ha idegesít, és idővel gyengül majd a táp, akkor igazán egy 750-es kell neki mert az a 12v-os árain tényleg le tud adni 500wattot sőt többet erre már crossfire is lehet kötni de nem olcsó mulatság. Ő lesz a kinézett darab csenedes és erős[link]
    Megmondom hogy miért nem a jó a 600-as tényleg jó darab az is sőt elegendő de azért nem rossz az ha nem csúcson járatjuk a tápot had legyen benne egy kis erő még.
    Hűtők terén szerintem ez lesz a nyerő[link]igaz hülye kis ramsünijei vannak, de akkora a gpu-ról elvezető hűtőborda hogyha ráteszel egy vagy 2-ő csendes scythe 800-ast azok elegendő levegőt fújnak még a ramokra is. Én a hr03-gt is ajánlom az is elég csak kell rá egy csendes 92-mm-es garantáltan nem fog a hőfok még tuning estén sem érdekelni :)) . A hr03-gt ára szerintem most a forint erősödése miatt olyan 11000-10000 környékén alakul plusz a venti kell még 14000 lesz a vége és örök darab nagyon sok kártyára rátehető. Ennek az új csodának az ára, hát azt nem tudom, de szerintem lesz olyan 14000 nem lehet több, mert a másik hűtők sem olyan drágák. Jó ez relative hogy mi a drága. Remélem segítettem valakinek, igen tudom hogy bitang drága de aki vett egy ilyen kártyát hát, és zavarja a referencia hűtő akkor ez van. De szerintem egy jó bios majd megoldja amit a magyar informatikus srácok csinálnak hehe.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz rollins #15684 üzenetére

    Ez igaz nálam is 308-watt terhelve 90%on alapba az össz rendszer 224 wattot eszik,de a kártya akkorákat ránt a tápon mikor hozzányúl a számolásigényesebb dolgokhoz hogy megcsiklandozza rendesen :D

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz stevve #15689 üzenetére

    nem szar az csak most már tudom hogy nem a vga cincog hanem a táp. Az meg nem érdekel mert a sesonicnak bírnia kell és tuti fogja is. Egyébként nem zavaró szinte alig hallható, egyébként akkor most kérdés nektek 3d-mark alatt nem ad semmi hangot betöltéskor a tesztek képernyőjénél? és a sárkányos résznél. De szerintem ez kettő 12-voltos ág de ha e mondod a[link]kkor egy :)

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz TTomax #15904 üzenetére

    naná mivel nem kifelé fújja a levegőt a házból hanem a proci felé :K[link] ez az én kicsikém drágszágom.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz rankesz #15915 üzenetére

    tutira a haverom boltjában éppen egy 280-ra szereltek vízhűtést impozáns volt, akkor erre is biztos van nem gyenge áron. :))[link] íme mivel ez egy 2900-ra megy rá hát nagyon hasonló a nyák mérete elrendezése szerintem gond nélkül feltehető a 4870-re is. 29000-ért megszállottaknak való, plusz ugye pumpa vezeték nem érdemes vele harcolni szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    sziasztok srácok

    Egy kérdésem lenne de lehet hogy egy egyszerű megoldás lesz rá. Többen írtátok hogy megfagy a gép a catalysttól nekem a 8.7-es-től fagyott meg vinyó leáll se egér se billenytű. Mondom jólvan akkor leveszem driver cleanerrel letisztítottam. Felteszem a 8.6-ot hát avval is most egy órája megfagyott a rendszer. Lehet hogy nem a catalyst a hibás? nem sűrűn csinálja hanem néha néha hétfőtől eddig kétszer. De az is lehet hogy semmi hibája hanem a memóriáim kezdenek gajra menni lefuttatok egy memtesztet majd. De ez csak az új kártya óta van, de az is lehet hogy a kártya a hibás, eddig semmi probléma nem volt az 1950pro-val. Amióta bentvan a 4870-es azóta gond ez, a dvd lejátszás is befagyott egyszer emiatt. Segítségeteket várom mert holnapig van gari csere a kártyára.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz munky #16438 üzenetére

    egy seasonic s12II 500wattos igen erre gyanakszom én is lehet hogy nem szereti annyira a kártyát de elvilegelégnek kellene lennie.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz Seelaard #16440 üzenetére

    nekem csak úgy szimplán lefagy játék, alkalmazás megy normálisan csak egyszer hopp a semmiből behal minden. Vinyó is leáll egér sincs billentyűzet sincs nincs húzva a gép.

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz Seelaard #16442 üzenetére

    az enyém Gainward nagyot csalódok ha a kártya a hibás mert a gainward jó gyártó bár eza széria referencia tehát semmi beleszólása nincsen. Nem hiszem számtech ismerősömnél volt egy teljes napig ment rajta minden semmi probléma nem volt nála bár ő is panaszkodott a 8.7-es catalystra. Már van egy érzésem, hogy táp lesz itt a gond most memória tesztnél is csak úgy ciripel na szép.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz Seelaard #16444 üzenetére

    szerintem itt az atival van a baj túl friss kártya nem éppen megflelő driver hozzá, és a számítástechikában annyi baj fordul elő ahány gép van. De én vágom is a szunyát befelé szép estét meglátjuk mi lesz a memória tesztelés eredménye.

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    én meg nagyon csalódott vagyok most viszem vissza a boltba a gainward kártyát merta tököm kivan az egész atival és catalystjával 10-8-óránként lefagy a gép tőlle lehet hogy nem tőlle de mivel tesztelik majd a boltba, és a régi karim lesz betéve meglátjuk hogy tényleg a 4870-től volt minden. Amióta betettem azóta csinálja se 8.7 se 8.6-al nem jó catalystot már levettem és csak a display driver van, lehet hogy a végén nvidias leszek mert elegem van ez a második cserekarim. A rendszer nincs húzva táp seasonic 500-as

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    sziasztok

    Látom még mindig a hűtés a probléma és örök téma mindkét karinál. És még mi minden, én csak ajánlani tudom a thermalright hűtőket, persze a kis kártyára jó még egy kis jóindulattal passzívba is ime [link] . A kis tüske hűtők garantáltan felhelyezés után nem fognak lepotyogni, ragadnak mit a ménykű, nem kell félni hogy a hűtési teljesítményük nem felel meg, mert a 4870-est nem is szabad passzívba használni. Ha a nagy lamellákra rátesztek egy 90-es 92-es ventit, az nemcsak azt fogja hűteni, hanem jut bőven levegő a kis hűtőkre is. Én már kipróbáltam nem csalódtam benne halk és megfelelő hőmérsékleten nagyon megfelelő hőmérsékleten tartja a kártyát, terhelve és alapon is persze ventivel!!!!!! Értem én itt az alap hőmérsékletet 45-50 terhelve 55-60. Felszerelési módot sajna csak egyik alternatívát tudjuk mi atisok használni, a type 2-es felszerelést de ez nem is baj mert a venti így rendesen tud hűteni mindent. Ja és az ára 13000ftnem olcsó de tartós darab. Ventilátort én nem ajánlok balra el ventiket mert csak a baj lesz velük szintén hogy hangosak mint a rendszerhűtő. Noctua, vagy Scythe egy ilyen kártya már megérdemli, és aki ennyit áldozott rá hát szerintem annak lesz is rá. A másik alternatíva a nagyobb tesó
    [link] De még nem láttam boltba itthon magyarországon esetleg érdeklődni lehet a pixelnél ők a forgalmazók, és a computermode. Ez mégjobb a kisebbnél. És nem kell barkácsolni bár aki szeret annak rajta, de ez a két hűtő a legjobb alternatíva arról nem is beszélve hogy iszonyú nagy a kompatibilitási mutatója. Későbbiekben pedig ha a kártya már elavult jó árat lehet kérni még így is érte a hűtése miatt ugyé. [link] nagyon tuti :))

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    sziasztok

    Egy érdekes jelenségre bukkantam a 4870-esemnél vázolom is és várom az ötleteket. Kiváncsiságból lecseréltem a gyári hűtőt, egy thermalright hr03-ra plusz rá egy 92-es ventit tetem, hőfok nem is szalad fel terhelve 56fok fölé, a normál állapotban pedig 41-42 fok. Na ez eddig szép és jó, de viszont szörösfánk Fur Marknál ha nincs bekapcsolva az MSAA akkor pár másodperc után a kártyán kigyullad a D601 - Red LED On, shows critical Core power fault
    ez a led és ez elég furcsa mert egy Corsair hx620-om van(mindkét tápcsati ben van dugva). Ha viszont már bejelölök 1x-es vagy annál nagyobb Msaa--t a teszt hibátlanul lefut. Hőmérsékletek mind a három mért értéknél nem haladja meg a 60 fokot nem is az a led gyullad ki. Minden szőrősfánk tesztnél ezt csinálja egyébként nem feltétel a Fur Mark. De viszont gyári hűtőnél leszaladt a teszt semmi fagyással. A fagyás a következő piros lámpa a kártyán kigyullad, kép elmegy monitor kijelző zölden világit, utána monitor teszt és próbál visszalépni az asztalra, de nem megy neki csak restart után, és csak kikapcsolás után tér észhez a kártya meg a rendszer is. Tippem van a Vrm-ek nem bírják a passzív hűtést pedig kapnak levegőt is bőven. Hát ha nem megy másképp vissza a gyári hűtés, de szerintem ilyen igénybevétel nem éri a kártyát játék alatt assassin creed, crysis több órai game után is vígan szaladt. Képeket közlöm a hűtésről azért [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz Egzee #18830 üzenetére

    Egyébként teljesen igazad van, a kártya tökéletesen működik minden körülmény között csak itt nem, de ilyen szélsőséges körülmények soha nem lesznek egy használat alatt se. Ekkora fps-t soha nem pumpál ki magából a kártya egy game alatt se :DDD . Én is csak kiváncsiságból teszteltem lefelé, meg a 3d markal is, és jót röhögtem rajta aztán nyomtam egy jó Assasin Creedet :D meg Fuel of Wart :)) terhelés alatt is csak 59 fok volt minden kiválló hűtés, és csendes akinek van rá zséje az nyugodtan beruházhat rá nem fog csalódni, bár jó hogyha van egy harmadig keze :D. Ááá nem vészes feltenni és ragadnak a sünik nagyon. Mindet el lehet használni a kártyára, igaz nem ehez tervezték konkrétan (de a gyártó simán ajánlja, nem véletlenül nincs is vele semmmi baj) de a képeim alapján megoldható szépen a felhelyezés. Majd a trad2 lesz a nyerő és crossfirehöz is tuti lesz, de nekem nem lesz crossfire egyenlőre majd egyszer ha megbolondultam. Nem vagyok geek :)

    Húha ezt majdnem elfelejtettem, bár már elmondtad hogy mit jelentenek a ledek, de azért jó hogyha megtalálható, én is valahol a 13000-dik hozzászólásnál találkoztam vele, bár ahogy pörög ez a topic, ez is a feledés homályába merül hamar.

    HD4850 LEDs

    D1601 - Over temp protection enabled

    D1602 - EXT 12V fault

    HD4870 LEDs

    D1601 - Red LED On, shows critical temperature fault

    D1602 - Red LED On, shows External power connector A was removed

    D1603 - Red LED On, shows External power connector B was removed

    D601 - Red LED On, shows critical Core power fault

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    válasz -pooshy- #18876 üzenetére

    csakis kifelé, és egy jó profil beállítással nincs is vele gond, csak én vagyok ilyen mettőr, hogy lecseréltem. Alapra én 25-öt állítottam játékra 35-öt és 40-et attól függően milyen meleg a környezet ez még nem zavaró az én fülemnek. Hopp megelőztek :)

    [ Szerkesztve ]

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

  • Razermazer

    őstag

    sziasztok

    Új gpu-z-nél mit jelentenek az új jelölések eddig se volt tiszta, hogy mit jelentettek de már valami derengett. Nah most aztán Dispio, memio, shadercore, több helyen van dióda ebből kiindulva. Az első szerintem bár nem tudom a első a gpu, a második a memória a harmadik a core feszültség vagy valami ilyesmi, de lehet nyugodtan cáfolni csak tipp volt. Nah és a vddc értékek? utánanéztem a googleba, és ezt talátam rá Video data collection storage and backup system, tehát valami összegző adatgyűjtő valami. Ha nem lehet cáfolni jó lenne tisztán látni mert az első értékek korrekt hőfokot mutatnak, de az utolsó három alapba 70-fokot produkál terhelve, meg felszalad 100-fok fölé. Jó lenne tudni hogy mi mit jelent hajrá kártya guruk ti biztosan tudjátok. :)

    Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Aktív témák