Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poganytamas

    senior tag

    válasz poganytamas #966 üzenetére

    Először is BUÉK mindenkinek! Másodszor pedig:
    ClockWorkMod Recovery 6.0.2.7

    Köszönetnyilvánítás
    Illik megemlékezni erről a leírásról, e nélkül most nem lennénk itt.

    Figyelmeztetés, elöljáró szavak
    Mindenki saját felelősségre telepítse, használja a recovery-t. Jómagam nem értek a cwm-hez, vagyis nem tudom forrásból megépíteni, kijavítani, válaszolni olyan kérdésekre, hogy ez miért van, az miért nem működik. Köszönöm a megértést :) Ez az egész egy második generációs készüléken készült, gondolom én megy a másikon is, de nem tenném érte tűzbe a kezem.

    Gyakori kérdések
    -Miért pont a touch verzió?
    -A normálban a kamera gomb lenne az Enter, nekünk nincs kamera gombunk sajnos

    -Ha touch verzió, akkor miért nem reagál az érintésre?
    -Fogalmam sincs :)

    -Hová kerülnek a mentések?
    -sd kártyára a clockworkmod/backup könyvtárba

    -Mekkora egy mentés, mit ment, és mennyi ideig tart megcsinálni?
    -1 giga körül van, a system (maga a rendszer), sd-ext (link2sd pl), cache, data (a lényeg,a programjaid, beállításaid, stb) és android secure partíciókat menti, 5-10 perc megcsinálni. Figyelem az SD kártyát nem menti!!!

    -Miért maradt ki a mentésből a boot és a recovery?
    -Mert nagyon veszélyes, inkább kivettem. Azt olvastam, hogy ha ezt megformázod a cwm-ből lőttek a telefonnak.

    -A rendszert is vissza tudom állítani?
    -Igen, azt is! :)

    -Hogyan tudom irányítani?
    -Hangerő gombokkal lépkedsz, bekapcsoló gombbal kiválasztod (aka. enter)

    -Hogyan tudom előhívni?
    -Kikapcsolod a telefont, majd bekapcsoló gomb és hangerő fel együttes nyomásával, ahogy a gyári recovery-t is.

    -Vissza tudom rakni a gyári recovery-t?
    -Igen, lásd lejjebb

    -Miért lesz fura neve a mentésnek, pl 2012-06-06 00:xx:yy?
    -Fogalmam sincs, gondolom abból adódik, hogy automatikuson van az idő beállítás, és recovery-ben ugye nem csatlakozik gsm hálózathoz, ahonnan lekérhetné. Nevezd át ha zavar!

    -Lett ez tesztelve?
    -Igen, csináltam egy mentést, leformáztam mindent (kivéve természetesen az sdcard-ot, hiszen oda készült a mentés), és visszaállítottam. Ez működött pöpecül.

    -Muszáj rootolnom a telefont?
    -Igen, hiszen partíciót írsz felül, nem lehet megúszni!

    -Mi az amit kérdez amikor a reboot system-re kattintok a recoveryben?
    -Nem tudom, én mindig a no-t választom.

    Letöltés
    Gyári recovery
    CWM 6.0.2.7

    Telepítés
    A telefonnak mindenképpen rootolva kell lennie!
    SD kártya gyökerébe fel kell másolni (nem a 2 gigás belső tárolóba!) a kiválasztott recovery-t
    Mobiluncle Tools-ban Recovery update, kiválasztod az img fájlt, megerősíted, hogy telepíteni akarod. A reboot into recovery-re a válasz mégsem! Inkább kapcsold ki a telefont, és bekapcsoló + hangerő fel-re próbáld előhívni a recovery-t.
    Figyelem! Lehet hogy a telepítést kétszer kell elvégezni! Ez nem tudom miért van, volt olyan hogy megakadt az aTab logonál. Ekkor akku ki, akku vissza, és meg kell ismételni a telepítést és menni fog!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák