Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fattyu666

    tag

    válasz Márton111 #8048 üzenetére

    Közben megtaláltam kontraprofil maró. 14.200Ft egy pár.

    Megveszem, még az sem kell, hogy hasznot hozzon nekem. :W
    Van egy szó, nem tudom ismered-e: HOBBI (a szabadidőben végzett, pihenést, kikapcsolódást szolgáló tevékenységek gyűjtőneve.) :DDD

    Még egy balesetet sem szenvedtem, pedig a lakatosmunka sem veszélytelen, azonkívül van itthon vastagoló, egyengető gyalum, asztali kör és szalagfűrészem, kézi, asztali csiszológépem.
    Az asztali gépeket saját kezűleg csináltam.
    A marás kimaradt az életemből, de most pótolom.

    Egyébként a cinikus válaszaidra a továbbiakban nem vagyok kíváncsi, te is nyugodtan ugord át az én hozzászólásaimat! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Madmax81

    aktív tag

    válasz Márton111 #8048 üzenetére

    Szia

    Részben igazad van hogy sok szerszám kell de nem szükséges a legdrágábbakból válogatni , szaktudás meg kialakul , a" szépérzék az nehezebben " mi sem úgy jöttünk ki a szakmunkásból szakiskolából hogy egyből tudtunk mindent sőt a pár év alatt sokat változott a szakma , amikor végeztem még csak külföldön láttunk lapszabász gépet és kézi felsőmarót mostanra pedig minden áruházban hozzád dobnak egyet .
    Miért kell rögtön a legrosszabbra gondolni Egy erős elkötő zsinórt készíts oda a munkahely közelébe egy elsősegélyládával a baj bármikor jöhet még nálad és nálam is bekövetkezhet ilyen hiba fáradtságból nem oda figyelésből stb... .
    A múltkor éjszakáztam, éjfél körül cseréltem a vastagságiban a gyalukést de a csavarokat nem húztam meg .
    A gép beindítása után furcsa hangra lettem figyelmes, érdekes súrlódó hang volt egyből lekapcsoltam a gépet a fordulat szám csökkenése közben egy nagy csattanás hallatszott és darabok repültek ki a gépből a gyalukés távozott sokk apró darabban , a gépnek semmi baja erős régi gyártmány ellenben a gyalukés totálkár , elég egy kis figyelmetlenség és kész a baj .

    1956-2010 07.22 Varga László

  • finecsa

    tag

    válasz Márton111 #8048 üzenetére

    "Egy erős elkötő zsinórt készíts oda a munkahely közelébe egy elsősegélyládával, ha lemarnád a kezed el tudd szorítani ,nehogy elvérezz, amíg értesíti valaki a mentőt.Ilyen esetben van aki elájul.Ez hátrányos lehet..."

    Ja meg ha autóba ülsz legyen nálad pár liter vércsoport azonos vér lehűtve, hátha baleset ér.
    Meg ha kilépsz az utcára legyen a telefonodba legalább két agysebész, hátha fejbe csap egy cserép.
    Meg ha leülsz vacsorázni legyen melletted egy defiblilátor, hátha félrenyelsz, mer az hátrányos lehet....

    Bex@rok!!! :W

    Nem, ez a hozzászólásod valóban nem cinikus, ááá.... én inkább nagyképűnek mondanám.

Új hozzászólás Aktív témák