Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csemberlen

    őstag

    válasz ludsimon #5801 üzenetére

    Bérelsz 1 műhelyt havi 100ért
    fizeted magad után a járulékokat havi 80
    Veszel valahogy gépeket 5 misiért.
    És várod a csodát, hogy majd özönleni fog hozzád a meló?!. :Y

    Hja kérem az élet nem egy habostorta

  • Vikusz77

    tag

    válasz ludsimon #5801 üzenetére

    A műhelyen felül, szerintem induláshoz, kétmillió már reális lehet (részben használt, de nem hulladék gépekkel). De érdemes párban belekezdeni gondolom. Csomó munkafázis sokkal könnyebb párban. De nem lenne egyszerű...
    Mivel nem érzem benned a kökemény elhatározást és "megszállottságot" a szakma iránt, én nem vágnék bele. De ez változhat persze.

    A minimálbér most bruttó 73.500 ft, szakmunkásoknak 89.500 ft.
    De amit ebből kézhez kapsz az most: 60 ezer, illetve 70 ezer forint.
    Ha jövőre bevezetik az egykulcsos adózást, ebből még vonjál le, kb 10 ezret... Bár állítólag majd kompenzálják a csökkenést...
    Zsebbe persze az asztalos szakmában azért ennél többet kapsz, hazaviszel túlóra nélkül 100-120 ezret. Aztán vagy megkapod, vagy nem, főleg mikor kiraknak mert nincs munka, vagy becsődölt az egész kóceráj.:)

    Azt hogy valaki rendes, meg jó fej-e, majd akkor döntsd el mikor eljössz a cégtől.:)

    Külföldhöz is kell egy nagyobb fokú talpraesettség ez tény. De megbarátkozni nem hinném hogy probléma lenne bárkivel is. Alkalmazottként dolgoznál egy cégnél. Van itt a fórumon valaki aki Németországban dolgozik, és úgy tűnt nagyjából elégedett.

    Fuvarosként többet lehet szerintem keresni, de a minimálbéren bejelentés gyanítom hogy ott se ritka.
    Vonatvezető állás azt hiszem nem fizet rosszul, de nem tudom mennyire nehéz ott elhelyezkedni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák