Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r.levente75

    addikt

    válasz pjg #36172 üzenetére

    Szerintem jobban jársz, ha kidolgozod sk. Tapasztalatból tudom, hogy azon vizsgázóknál van nagyobb probléma szóbelin, akik mások tételeiből tanulnak.

  • generatoros

    tag

    válasz pjg #36172 üzenetére

    Közel 50 éve maturáltam. Egyet értek az előttem szólóval. Dolgozd ki magadnak a tételeket. Ne magold be mások eszmefutattását. Ne hidd , hogy lehetetlen és , ha megtudod csinálni akkor , önbecsülésed is lesz, ha mások tételeiből akarsz felkészülni , hagyd el a szakmát. Miért beszélek így? Azért mert tapasztaltam az életből egyet és mást. Egy másik szakmából én is mások tételeiből készültem. Közepes vizsgát tettem. Majdnem szakmaelhagyó lettem. Aztán az élet úgy hozta, hogy a társaim közül szinte csak én maradtam meg a tanult mesterségnél. Mestervizsgát tettem és budapesti versenyt nyertem , a szakma ifjú mestere vetélkedőn és csak azért nem lett belőle tv-s szereplés mert lecsengett az ilyen vetélkedők sora. Jó 15 éve dolgoztam a nem szeretett szakmámban és egyszer megjött az ihlet és minden tét nélkül elővettem a szakelmélet c-ű könyvemet és újra olvastam a legnehezebben érthető részeket. Semmi nem történt, de amikor az egyetemről szakmai ,, ipari gyakorlatra vagy én nem is tudom miért , de jöttek a melóhelyre a mérnökjelőltek és arról kérdeztek, hogy van valami amit nem értenek , és én a beosztott ember, én voltam aki eltudtam magyarázni, hogy mit jelent a leírás és , hogy ezt ha megértik akkor jó mérnökök lesznek. Azért tudtam elmondani, megértetni velük egy igazi szakmai komplikált, nehezen érthető kérdést, mert volt bennem valami kurázsi. Lehet nem jól fogalmazok,de nem hagyott nyugodni egy rejtelmes 18 évesen érthetetlen magyarázat, egy fogalmazvány . Tehát Ha nem megélhetési tanuló vagy, hanem szeretnél belőle , mármint a szakmádból megélni, akkor ne sajnáld az ídőt és dolgozd ki a tételeket MAGADNAK. Lehet semmire nem mész vele, de amikor majd beszélsz kollégákkal és kiváncsi leszel mennyire hiteles a beszédjük a szakmai dolgokról, akkor jó l fog jönni, ha egy egy nehezen érthtő fogalmat , értelmezni tudó embert találsz az életben. Mégegyszer mondom dolgozd ki a tételeket, hasznát csak így veszed, főleg akkor, ha a szakmádból akarsz megélni.

Új hozzászólás Aktív témák