Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eliot99

    csendes tag

    Sziasztok! Egy kis segítségre, tanácsra lenne szükségem, mert bár átolvasgattam a fórumot, de nem vagyok nagy guru sajna ebben a témában.

    Egy Samsung UE46F6400 tv-hez keresek egy médialejátszót, a következő igényekkel:

    -1- Lehetőleg ne legyenek formátum problémák, azaz játsszon le lehetőleg mindenféle általánosan használt formátumot (mkv-kat, BD50-es iso 3D-s filmeket is), és ezeket persze akadásmentesen.

    -2- Mivel egy tűrheti Yamaha házimozierősítőm is van, és viszonylag jó hangfalaim, így szeretném, ha lehetőleg jó minőségben tudna a médialejátszó zenéket is lejátszani (Wav, Flac formátumokat is).

    -3- Szeretném, ha lehetne HDD-t a médialejátszóba rakni, mert azt szeretném, hogy fixen belekerüljön egy 3 TB-os vinyó, így arra mehetnének a filmek és a zenék. (azt jól gondolom, hogy ha kábellel a routerre lenne csatlakoztatva az asztali PC, és a médialejátszó is, akkor ezen keresztül a PC-ről tudok átmozgatni fileokat a médialejátszó vinyójára nagy sebességgel?)

    -4- Jó lenne, ha lehetne a médialejátszót okostelóról (androidos) irányítani, hogy pl. ha zenét akarok csak hallgatni, akkor ne kelljen hozzá bekapcsolni a TV-t.

    Én eddig kb. erre jutottam, mint lehetséges megoldás:

    Mede8er MED800X3D/WP = kb. 63e
    WD 3TB 7200rpm SATA3 64MB HDD = kb. 28,5e

    összesen: kb. 91,5e

    Úgy látom, hogy ezt ennél olcsóbban nem nagyon tudom kihozni.
    Szerintetek ez megfelelő lenne a fent felsorolt szempontokra?
    Szívesen fogadok más javaslatokat, ötleteket is, főként, ha olcsóbb megoldás is van. :)
    Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • Eliot99

    csendes tag

    válasz cdl #34991 üzenetére

    Először is köszönöm a válaszotokat, ötleteket!

    --

    (#34991) cdl

    "Én anyit változtatnák rajta, hogy a 600-ast venném, a fenmaradó pénzből vennék egy Nas-t.
    Abba menne a vinyó. "

    Én is gondolkodtam ezen a variáción is, de ez még feljebb tolná az árat, még a legolcsóbb NAS-al is.

    Mede8er MED600X3D/WP = 50,5e
    NAS D-LINK DNS 320L = 22,7e
    WD 3TB 7200rpm SATA3 64MB HDD = 28,5e

    összesen: 101,7e
    (jobb NAS-al még drágább lenne)

    Igazából már ez a 90 ezer körüli ár is több, mint amit alapban akartam költeni. Feljebb már nem nagyon mennék.

    --

    (#34992) arcitec :

    "Ha már annyi az összeg, akkor akár a popi 400 is lehetne "

    Sajnos éppen hogy nem lehetne, mert jóval drágább lenne. :( Popcorn Hour A-400 legolcsóbban is 86e, ha az összehasonlítás végett ebbe is belemegy a fenti hozzászólásomban említett 3 TB vinyó, akkor az egyben már (86e+28,5e) kb 114,5e. Ez jóval drágább (23 ezer forinttal), mint az általam írt Mede8er MED800X3D/WP + 3 TB vinyó kombó, ami "csak" 91,5e.

    --

    (#34996) JaniS

    Igen, tudom hogy ha nem kéne belső vinyó, akkor több lehetőségem lenne, de szeretném ha nem külön lenne a HDD, hanem fixen egyben az egész (hely, elrendezés, zaj), így ez behatárol.

    --

    Jól gondolom srácok, hogy az amit szeretnék (#34990-es hozzászólásomban írtak), nem nagyon jöhet ki ennél a kalkulált 90 ezres szintnél olcsóbban?

  • Eliot99

    csendes tag

    válasz Multibit #34999 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot. Úgy rémlett, hogy valahol régebben azt olvastam, ezek a médialejátszók jobban szeretik a 7200-as vinyókat, de ha jó bele a 5400-as is, akkor az általad írt előnyei miatt az csakugyan jobb választás.

    Van esetleg valami más szempont még, amit érdemes lenne figyelembevenni a vinyó választásánál? Van esetleg konkrétan tipus ami ajánlott egy ilyen médialejátszóhoz?

    Ez pl. jó lenne?

    http://www.arukereso.hu/belso-merevlemez-c3103/western-digital/caviar-green-3tb-64mb-sata3-wd30ezrx-p47243318/

    [ Szerkesztve ]

  • Eliot99

    csendes tag

    Srácok! Felmerült bennem még egy kérdés.

    Ugyebár úgy tervezem, hogy egy MED800X3D lenne vinyóval amit veszek, és ez LAN-on keresztül a routerre lenne csatlakoztatva, ugyanúgy ahogyan az asztali PC is, és akkor ezen keresztül a PC-ről tudok átmozgatni fileokat a médialejátszó vinyójára. Azt írtátok, hogy ez így nem eredményezne gyors adatátvitelt. A kérdésem az, hogy miért lenne ez lassú, és hogy kb. milyen sebességű adatátvitel lenne így?

  • Eliot99

    csendes tag

    válasz Multibit #35016 üzenetére

    Multibit:
    Egyrészt az asztali PC-ben nem elég nagy a vinyó, tehát úgy is vennem kéne. Másrészt alattad Perillustris megfogalmazta, hogy mi a másik ok. Az általad javasolt megoldásnál mindig mennie kéne az asztali PC-nek, míg ha a médialejátszóban vannak vinyón a cuccok, akkor filmnézéshez, zenéhez elég csak azt bekapcsolni.

    xtremetuning: Köszi a választ.

    erdoke: Köszi neked is. És végre egy konkrétum. A 15 MB/s kétségtelenül nem valami gyors. Kár, hogy nem több, mert a legkényelmesebb az lenne, ha már úgy is mindkét eszköz (asztali PC, médialejátszó) a routerhez van kábelezve LAN-al, akkor ott vinni át az adatokat. Gondolom akkor marad az, hogy USB kábel a PC és a médielejátszó közé, és azon mehet az adat.

    Tényleg, szerintetek az lassítaná az adatmozgatást a PC és a médialejátszó között, ha egy 2 méteres USB kábel lenne köztük? (így nem kéne egyiket sem elmozdítanom ahhoz, hogy USB-n összekössem őket)

  • Eliot99

    csendes tag

    válasz arcitec #35023 üzenetére

    Köszi a választ. Akkor nagy valószínűséggel nálam is hasonló lesz.

Új hozzászólás Aktív témák