Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Teljesen kezdő vagyok a témában, számomra nagyon szakmaiak a hozzászólások, ezért kérdezném:
    most váltottam HD-Ready TV-ről Full Hd-ra.
    Szeretnék egy média-lejátszót a következő szempont alapján:

    semmi extra, csupán max. 10-15GB-os 1080p-s MKV filmeket szeretnék rajta nézni, eredeti nyelv+felirattal.
    ehhez mérten mit ajánlotok, ami szolíd ár - megbízható minőség keveréke?
    (USB 2.0)
    Köszönöm!

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Teljesen új vagyok médialejátszók ügyében.
    Külső USB 3.0 HDD-Sony UBP-x700 Bluray lejátszó-Denon AVR-x3600h-Tv vonalon terveztem x264, 265, UHD/4K HDR Dolby Vision, ...DolbyTrueHD, Atmos filmeket nézni.
    Azonban a Bluray technikai leírásával ellentétben USB-ről a hangok mégsem mennek.
    A javaslat dedikált médilejátszó beiktatása.
    Első körben 50-60ezer keret a max. Olvasgatva a neten:
    Dune Realbox 4K-t és Himedia Q10 Pro-t néztem ki ebben a sorrendben.
    Azonban itt a topicban előbbihez alig van hozzászólás, talán ez jelentheti, hogy nem a legtutibb választás. (Bár ahhoz állítólag év elején jöhet Dolby Vision kezelés.)
    Mivel a fentiek miatt a leírásokban hiába bízom, a jelenlévők tapasztalata alapján kérek szépen konkrét típus javaslatot, programozói tudás nélkli használatra a következőkhöz:

    Külső USB 3.0 HDD-ről, vagy wifin windowsról
    UHD/4K x264, x265 mkv, Bt2020, 10bit, HDR, Dolby Vision filmek
    Dolby Digital 5.1, Digital+, TrueHD, Atmos hanggal, srt.. felirattal.

    Úgy tűnik, a Dolby Vision nem "alap", így az nem prior, ha csak sokkal drágább eszköz tudná.
    Ha egyáltalán nem fér ebbe a keretbe ilyen cucc, akkor az árban legközelebbi eszközre kérek szépen tippet.
    Nagyon köszönöm.

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Hónapokkal ezelőtt feltettem egy kérdést, kb. ezt:
    melyik médialejátszót javasoljátok, ha a fő cél:
    4K/UHD HDR (+DV) Dolby True HD, Atmos, DTS HD, Remux MKV-k lejátszása.
    Kaptam is több kollégától a javaslatot: Shield TV Pro. Főleg a DV miatt.
    De mint azóta kiderült, a kérdés hiányos volt, mert fontos, hogy
    mindezeket több különböző külső HDD közül valamelyiknek az ajánlott eszközköz való USB-s csatlakoztatása esetén szeretném.
    Így a Shield nem jó választás, mert ahogy azt megtudtam: adatbázist épít (Plex), tehát nem megy a rádugom a vinyót és nézem filmet verzió :)
    Egy láma kérdés:
    amennyiben egy Remux MKV pl. Dolby Vision verzió, de az eszköz azt nem tudja kezelni, akkor automatikusan "sima" HDR-ben játsza le, vagy hibaüzenettel el sem indítja?

    Összefoglalva az aktualizált kérdésem:
    melyik médialejátszót javasoljátok, ha a fő cél:
    4K/UHD HDR (DV bónusz, de nem fontos, ha az ilyet sima HDR-ben tudja kezelni) Dolby True HD, Atmos, DTS HD, Remux MKV-k lejátszása,
    mindezeket több különböző külső HDD közül valamelyiknek az ajánlott eszközköz való USB-s csatlakoztatása esetén szeretném.
    Fontos lenne még a felirat (legalább) színének változtathatósága, szürke pl.
    Köszönöm!!!

    [ Szerkesztve ]

  • wrathchild

    tag

    Üdv! Korábban segítséget kértem, hogy mely Dolby Vision "képes" médialejátszót ajánljátok.
    Shield TV Pro lett. Ekkor megismerkedtem Plex+KODI lejátszókkal - előbb kellett volna... :D - és kiderült AZ EDDIGI PÁR FILM ALAPJÁN, hogy a külső HDD simán a TV USB-be való csatlakoztatáskor KODI-s lejátszás is elég megfelelő nekem, kizárólag 70+GB Remux 4K/60 DV tartalom esetén volt gondja, de ott sem a lejátszás, hanem a tekerés volt borzasztó lassú: 50 perc ugrás a filmben kb. 2perc volt... :)
    Kérdés:
    ha elengedem a hasonló "erős" tartalmakat és megmaradok a 4K/UHD HDR Remux verzióknál, amik eddig simán működnek, akkor technikailag miben lehet jobb a Shield használat filmnézéshez?
    A TV esetén pontosan mi felel egy 4K UHD HDR film tökéletes lejátszásáért?
    Processzor, SOC?
    Többen írták, hogy a TV-s KODI-val szakadozik, problémás a lejátszás.
    Lehet, hogy a Sony Ultimate chip miatt ezekhez a tartalmakhoz felesleges a Shield?
    Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák