Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    válasz Halo #1063 üzenetére

    Helló,
    nekem egy 3 TB-os HDD van az USB 3.0-ás portjára dugva, azt teljes egészében látja. A lakásban levő mindkét tévével (a távolabbi szobában lévővel is) simán játszok le róla wifin keresztül 1080p-s mkv fájlokat.

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Halo #1063 üzenetére

    Nálam egy ST4000DM000 4TB külső házas van a USB 3.0-ra kötve adattárolásra illetve egy 500 GB-os a USB 2.0-ra

    Az 500-as lényegében a "rendszer" és torrent letöltéshez (így nem megy folyamatosan a 4 terás) a nagyobb pedig média (DLNA) és fájlmegosztásra (Samba, ftp).

    Felhasználást tekintve vezetékesen játszom le róla azzal pedig nem igen lehet nagy probléma a gigabites csatlakozók miatt.

    Wifin az AC-s részt nem használom illetve telefonok és néhanapján laptopok számára ad netet. Eddig nem volt probléma

    Mondjuk én nem az alap beépített torrent részt használom, hanem debian-on keresztül rtorrent-et. Viszont az új rendszerű FW már támogatja az entware alapú dolgokat, így ha picit gatyába rázzák az új szoftvert, akkor nem lesz szükség a debianos kerülőre, hanem mehet közvetlenül entware alapon

    read-only mode on the forum

  • fantest1

    csendes tag

    válasz Halo #1081 üzenetére

    Szia!

    Én végül ez alapján csináltam meg a torrentszervert a routeren: link. Egy egyszerű Transmission, van hozzá PC kliens is. Mobilról/tábláról is működhet viszonylag egyszerűen a beépített Watchfolder funkcióval(bár néha ez egy picit buggy) és egy FTP/SMB alkalmazás segítségével. Nekem összességében bevált és könnyű telepíteni is. De ezen kívül is vannak lehetőségek: Egyrészt Debian alól megcsinálni a dolgot, másrészt pedig ha jól tudom mostanában csinálják(csinálták?) meg, hogy entware is működjön a routeren. Hajrá!:)

    [ Szerkesztve ]

  • Halo

    senior tag

    válasz Halo #1095 üzenetére

    már csak azt kellene összehozni, hogy mobilról (mobilhálózatról) is tudjak indítani letöltést. Erre valami ötlet?

    Motorola Defy, MOTO X (1st), Honor 8, Honor 20 Pro

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz Halo #1154 üzenetére

    Milyen szoftver van a routeren?

    DHCP szerver oszt IP-t a gépnek fixen, vagy a gépen kézzel állítottál be valamit, illetve WAN - Virtuális szerver / Port továbbítás be van állítva rendesen?
    Sok a kérdés, de ott valami nagyon nem stimmel, szerintem valamit nem állítottál be rendesen.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    Topikgazda

    válasz Halo #1189 üzenetére

    Baj az nincs, max a hozzáértés nem olyan szintű ami elégséges lehet ehhez a művelethez :)

    Nem olyan vészes ezt beállítani, és felsőfokú végzettség sem kell hozzá, maximum idő és türelem, mert rossz esetben is max 10-15 perc alatt beállítható minden ami kellhet.

    Ha segítség kell a beállításokhoz keress meg privátban, hogy ne legyen szét offolva a fórum ide nem tartozó dolgokkal.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Halo #1154 üzenetére

    Szia!

    Kicsit beleokoskodnék a dolgodba, természetesen csakis segítő szándékkal :B

    Mivel nagyon kevés információt adtál meg és csak következtetni lehet a nálad lévő kialakításra, így ahogy zsolt501 is jelezte: "Sok a kérdés"

    Első lépésben jó lenne tisztázni hogyan is megy nálad végbe a torrentezés, mint művelet, mivel a router önmaga tud torrentet kezelni, így
    - routeren futtatott torrent klienssel
    avagy
    - routerre csatlakoztatott számítógépen futó klienssel van-e problémád

    Feltételezem, hogy az utóbbi eset van nálad, így ahhoz írnék 1-2 dolgot, bár ennek nagyon kis részben van csak köze a routerhez, mivel ez általános hálózati beállítást igényel. Az adott routerhez annyiban kapcsolódik, hogy az igényelt beállításokat (minden routernél ugyanazt kell megoldani) hol lehet megtalálni a router menüjében

    A legegyszerűbb, ha bekapcsolod a routeren az UPNP használatot (a korábbi TPlink-en valószínűleg alapértelmezetten aktív volt ezért volt az, hogy "csak rádugtam mindent és kész"). Természetesen ez a legkényelmesebb, de biztonságilag nem ajánlott megoldás.

    Most nem mennék bele a hálózati kommunikáció rejtelmeibe, mivel nem is vagyok szakavatott a témában.
    Viszont, ami biztonságilag ajánlható:

    a.) nyitni kell a routeren egy portot a torrent kliens számára a kommunikációhoz
    b.) meg kellene oldani, hogy a kívánt eszköz számára a port mindig nyitott legyen
    c.) ezt a portot kell beállítani a torrent kliensben is

    a.) műveletet port forwarding néven lehet megtalálni a routerek menüjében valamerre. Itt melóban mondjuk csak egyszerűen Forwarding a menüpont neve egy tplink routeren és ezen belül port triggering részen kell matatni. Be kell állítani a port számát (pl. 54397) illetőleg azt, hogy milyen belső hálózati IP címre/címről legyen továbbítva az erre a portra érkező adat.

    b.) ezt úgy lehet megvalósítani, hogy a routeren fixálni kell az adott eszköz IP címét, melyhez ismerni kell a gép csatlakoztatásához használt hálókártya MAC címét. Itt melóban a tplink routeren ez a DHCP -> Adress reservation részén lehet megtenni

    c.) Az a.) pontban megnyitott port számértékét a torrent kliens beállításaiban is be kell állítani használatra

    Innentől a torrent kliensnek rendben működőképesnek kellene lennie.

    A torrent részhez ennyit kell tudni és beállítani. Az "oldal nem jeleníthető meg" részhez nem igazán tudok mit írni, mivel ilyennel én személy szerint nemigen akadtam össze. Itt lehet beállítási probléma, tehát egy gyári alapbeállítással ilyennek nem kellene jelentkeznie

    read-only mode on the forum

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Halo #1192 üzenetére

    Így más a leányzó fekvése és inkább maradjunk itt, mivel az infók erősen kapcsolódnak a router-hez (tehát nem off a téma), amit mások is fel tudnak esetleg használni a későbbiek folyamán.

    Az alap gyári szoftot mindenképpen frissítsd a legújabb kialakításra, mivel alapjaiban hozott változásokat.

    A külső winyó USB3 vs. USB2 kialakítása nem kellene, hogy problémát okozzon, mivel a USB3 visszafelé kompatibilis, így a USB2-nek is látszódnia kellene.

    Itt ami gáz az inkább a winyón használt NTFS fájlrendszer. Már ez hozhatja magával a furcsaságok sokaságát. Ha folyamatosan a routeren kívánod használni, akkor első lépésben EXT3 vagy EXT4 fájlrendszert kellene rá varázsolni.

    Download masterre nem is írnék semmit - mikor megláttam inkább hátraarcot csináltam -, de bizonyára jönnek majd olyanok, akik azt használják, de az NTFS miatt itt is jöhet extra probléma, ezt jó lesz szem előtt tartanod.

    Szerk.

    Én személy szerint az új, friss FW-nek köszönhetően telepítettem az entware szoftverkezelő csomagot (~2 perc a művelet, ETX3/4 fájlrendszer kötelező a winyóra), amely segítségével használható a már korábban jól megszokott rtorrent/rutorrent kliens/webes kezelőfelület páros (~2 perc a művelet, alap beállításokkal együtt), ami a rutorrent pluginonal való bővíthetőségének köszönhetően keresztbe lenyeli a beépített download mastert. A telepítésre használt winyónak FIX-en a routerre kötve kell maradnia!

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák