Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lasersailing

    senior tag

    válasz MaCS_70 #21415 üzenetére

    Szia,
    A ma estét rászántam, a tesztelésére:
    Speedtest: így már megtaláltam, van benne. Digi 1GBit/300Mbites internetem van:

    N18U-n 740/310 körülit szoktam tudni mérni. Valahol azt olvastam, hogy 700 fölött már ne is foglalkozzak vele. Az biztos, hogy lényegében nem veszem észre a különbséget. Szóval ez így tetszik.

    VLAN-ban nincsen túl sok tapasztalatom, egyszer Tomato-val sikerült itt pár kolléga kitartó segítségével beállítani + megnéztem már pár órányi videót. Addig eljutottam, hogy a tplinkesrouteren keresztül a dedikálta alhálózatra (legyen pl. 192.168.4.XYZ be tudok lépni abba a VLAN-ba), a VLAN működik. szerintem valahol még azt kellene beállítani, hogy engedje is ki őket a netre. De azt vártam volna egy profi megoldástól, hogy ez automatikus legyen. Valószínűleg egy kapcsolót kell keresnem, ha marad a router, akkor meg fogom keresni...

    2.4 Ghz: Eddig még csak a jelerősségeket néztem (wifi analyzerrel), de ma csinált furcsa dolgokat az app, szóval ma teszteltem sebességet is (Samsung S23, ookla app)
    közvetlenül mellette 175/184 (vegyük ezt a telefon + Expertwifi max képességének)
    egy (csukott) ajtó , kb 1m a routertől: 143/147
    -1 emelet +1 ajtó (monolit beton födém, a lépcsőház aljában kb. 5m): 102/99
    -1 emelet, galérián keresztül ~8m: 121/122
    -1 emelet + két ajtó (8m): 78/92
    -2 emelet (lépcsőház alja): 13/10
    -2 emelet, de másik helyiség, ajtó nyitva 11/20, 14/13, 22/10,
    -2 emelet, +2 ajtó (10-12m): 0,3/4,5, 16/9, 14/10
    (ráadásul a tesztelés úgy ment, hogy az N18U router működő antennával de nem működő netkapcsolattal 10cm-re volt a maga 300mW-jával)

    Bár ilyen sok mérést nem csináltam az N18U-val soha, de ez jobbnak tűnik! (telefonon mobilnet folyamatosan bekapcsolva így csak sejtem, hogy hol vált át, de szerintem ott mértem 14/13-at ahol az N18Uval nem volt jó a kapcsolat.
    Az igaz, hogy ahol a legfontosabb lenne, ott most nem tudok mérni, alvásügyi okok miatt :)

    Szóval lehet, hogy mégis megnézem mi van a VLAN-nal...

    VPN > openVPN:

    Esetleg ez választ ad?:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák