Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chatran

    őstag

    válasz Tengri #69 üzenetére

    Fentebb rosszul írtam nekem sima P8Z77-V van Pro nélkül. Sok különbség nincs a két lap között.
    P35-DS3-as Giga+E8400-ról váltottam erre. Egyelőre sok pozitívumot nem tudok írni róla, mivel a videokártyám tönkre ment és szervízben van. Korábban nem volt még Asus lapom.
    A lapba egy 3570K-t tettem, egyelőre gyári hűtővel használom. Mivel nincs videokártyám, kénytelen vagyok a beépített Hd4000-est használni. Annyira nem rossz, mint amire számítottam, a Killing Floor pl közebes beállításokon egész jól megy Full HD-ban. :)
    Három számomra idegesítő problémám van a lappal. Alvó állapotban, folyamatosan villog a power led. A gép indításakor és alvó módból való visszatéréskor, a procventillátort felpörgeti maximumra, ami így pár másodpercig nagyon zavaró fűnyíróhangot ad ki.
    A harmadik problémám meg a 2.0-ás pendrive-ommal van. Valamiért elsőre nem ismeri fel. Ha lehúzom majd, újra csatlakoztatom, akkor már minden rendben van vele. Több USB3-as porttal is próbáltam mindenhol ugyanezt csinálja. Majd tesztelem a 2-0-ással is.
    Ez a 3 dolog a Giga lapnál egyáltalán nem jelentkezett.
    Még annyi, hogy az Asus által ajánlott 4x2 Giga Corsair memóriát tettem bele, ezek a gép összeszerelésekor valamiért nem voltak hajlandóak működni. Aztán 4-5-szöri próbálkozásra csak sikerült elindítani velük a gépet. Itt mutatkozott meg a lap egyik jó tulajdonsága, amit azt hiszem Q-led-nek hív az Asus. A lényege, ha valami probléma van a gép egyik komponensével akkor folyamatosan világít mellette egy piros led. (CPU, DRAM, VGA, Boot Device LED). Mikor nem indult el a gép, folyamatosan világított a memóriák mellett a Led, így rögtön tudtam, hogy mivel van a gond.
    Jelenleg stabilan fut a gép, a proc hőmérséklete a mostani 30°C-os szobában olyan 42-43 fok alapjáraton a gyári hűtővel.

Új hozzászólás Aktív témák