Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pala

    veterán

    válasz stigma #360 üzenetére

    Platformváltásra készülök 1 hónapon belül, és bár alapvetően Sandy Bridge lenne a cél, azzal kapcsolatban rengeteg problémát hallok és olvasok, melyek valamennyire megrendítették a bizalmamat, ezért kicsit elkezdtem érdeklődni az 1156 iránt is.
    Alapvetően egy CrossFire képes lap kellene (8x/8x elegendő), ami azért alkalmas egy "normálisabb" tuningra is, és ezt a kettőt néztem ki. Fontos még, hogy a PCI-E slotok között kettő slotnyi hely legyen, különben túl közel kerülnének egymáshoz a vga-k és esetleg a procihoz közelebbi kártya nagyon felmelegedhet. Ezeknek mindkét lap megfelel. Csak nem értettem, miért ez a hatalmas árkülönbség. Maga a diszkrét hangkártya nem is izgat, annál sokkal jobbat akarok venni (E-MU 1212M), tehát ha mindenáron Formula III-ra fájna a fogam, biztosan nem a hangkártya miatt lenne így. :)
    Számomra nagyon fontos, hogy minőségi alkatrészekből összeszerelt lap legyen (időtálló kondik, stb.), mert sose tudom előre, milyen távra kell a gép, ezért úgy kalkulálok, hogy hosszú éveken keresztül is szeretném, ha működne. :) Nem akarok bivaly tuningot, csak egy olyan 3.6-3.8GHz körüli órajelet i5-760-nal vagy i7-870-nel (attól függően, melyik alaplapról van szó, mert a deluxe mellé belefér a 870, de a formula meg elég drága, amellé csak a 760-asra telik... GTA4 és zeneszerkesztés fontos szempontok, szóval kell a teljesítmény, amennyi a csövön kifér).

    Körülbelül ezek a szempontok számítottak, amikor nézelődtem a temérdek féle Asus P55-ös között. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák