Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eL Geri

    őstag

    Sziasztok

    Ha van egy gyanum az alaplapomra (P5B-e PLUS), hogy valami nem jó vele (pl. tulfeszt ad, vagy ilyesmi), de azért megy, akkor erre hogyan tudok én rájönni? Pl. hogyan tudnám bemérni, hogy 101%-osan, minden értelemben jó az alaplap? Esetleg tudtok ilyen szervizt ajánlani?

    Öszevásárotlam egy teljsen új konfigot kb. 6 hete. Azonnal nem is müködött, bekapcsoltam, felpörgött, majd újraindult és ezt csinálta végig. Hosszu itthoni probálgatás, szerviz, alaplap garansiális szervize után oda jutottunk, hogy minden alkatrész külön jó, de a táp (Chieftec 550W) és az alaplap nem megy együtt (fura). Visszavittem a gépet ahol a tápot vettem, ott egy ugyanolyan tápot, de másik darabot betetünk, azzal se ment. Másik márkákkal viszont ment, hát vettem egy FSP 500-ast (az is szuper, söt).

    Ezután kb. 2 hét élvezetes gépezés után, elkezdett haldokolni a PCI-e -s videókártyám. Játékok után, mikor visszatért a Win felületre, akkor ki-be kapcsolgatta a monitort, majd a játékok közben elkeztett szaggatni, fura texturákat kirajzolni. A VGA más gépben is ezt csinálta, igy vittem vissza gariba, most már 28 napja ott pihen :W

    Addig kaptam köcslön egy ösrégi PCI -os 32MBos, TNT2-öt. Ezzel tudtam gépezni, de 3 napja elkezdett újraindulgatni a gép. Probáltam szürni a bajt (Táp nem csinált más gépben ilyet, memoria MEMTESTen átment, minden mást kiszedtem belölle). Már amikor nézegettem mi a baj, akkor BIOSon belül is fagyott :(

    Probátam egy BIOS resetet, azután 1-2x még beindult, majd már képek se volt. Kiderült, hogy a kölcsön, régi kártya meghalt. Más gépben se megy. Hogy most egyébként megy-e a gépem, azt nem tudom, mert nem tudok más VGAt beletenni (minden ismerösé AGPs).

    A kérdés az, hogy most csak a VGA ment töknre, egyébként megy a gép? Ha igen, akkor cask peches vagyok és 3-4 hétern belül két VGA szált el nálam, vagy valami tönkreteszi nálam?
    A kezdetektől kezdve gyanakodok az alaplapomra, a garanciális szerviz nem talált semmit (bár nem is akart nagyon). Hogyan, hol tudnék ennek utánna járni? Pl. ha visszajön az új VGAm a gariból, akkor most azt bemerjem tenni? :F

    Utálom az ilyet :( Elvagyok keseredve!

  • eL Geri

    őstag

    válasz apro #221 üzenetére

    Szia apro!

    Igen, nagyon is értem mire gondolsz :(
    Tehát nem csak én küzdök :F

    Nálam az a baj, hogy nagyon nem segítőkész a garancia szerviz, esze ágában sincs kicserélni (egyszer elindul az ő kisebb gépükben és még utána én kérjek bocsánatot, hogy raboltam az idejüket, sőt kifizetettek dolgokat :W ).

    Most nem tudom mit csináljak. Valószínű sose derül ki mi a baj (mert nekem elindulgat, csak vagy összeomlik, vagy kinyir egy VGAt). Lehet mégegyszer visszaviszem gariba, ha jónak vélik akkor meg eladóm nekik féláron (mert van náluk ilyen opció) és veszek másutt egy ilyet (mert én szeretnék benne bizni, hogy következőlej jóbban járok, egyébként tetszene ez a lap).
    De ha meg nem is az alaplap volt a ludas akkor buktam 20e Ft :(

    :W :W

  • eL Geri

    őstag

    válasz Core2duo6600 #255 üzenetére

    A hőfokok everestben normálsinak tüntek (mármint amikor még annyira ment a gép, hogy futtassak rajta everestet). De mikor elkezdtem vizsgálgatni, akkor már nyitott volt a ház is, és igy is egyre romlott a helyzet.

    Tudom, hogy ilyen hibákat könynen csinálhatna a táp is, csak azért nem érzem mégis azt a ludasnak, mert...
    ... voltmár benne egy táp amivel el se indult (másik ugyanojan tipisu példánnyal sem), pedig másik gépben frankon üzemelt egy teszterejéig.
    ... amig volt képem a gépemen, addig újraindulgatot, majd már a biosban mászkálgatva is fagyott, maga a BIOS is :( majd már nem is müködött a VGA.
    ... az egyik VGAm PCI-e -s, tehát az alaplapról, meg a közvetlen TÁP csatiról is táplálkozott, majd 2 hét múlva elkezdett hibázni. Az azotani kölcsön VGAm sima PCI -os, tehát csak a lapról tápláljkozik (ergó maga a PCI-e -s tápcsati nem lehet ludas a második esetben).

  • eL Geri

    őstag

    Sziasztok

    Ha egyáltalán nem akarom húzni a gépem, akkor is érdemes manuálisan beállítani pár paramétert egy P5B-E Plus BIOSában? Miket?

    eL Geri

  • eL Geri

    őstag

    Sziasztok

    Egy nem tuningolt E6400as és egy P5B-e Plus esetében normális, hogy Everestel nézett magfeszültség 1,16 és 1,26V között mozog, akkor is, ha szinte semmit nem csinálok (NETezek)? Terhelés közben még nem is néztem.

    Igazából nem is az értékkel van a bajom, hanem hogy nem állandó. A BIOS alapon van hagyva.

Új hozzászólás Aktív témák