Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Amartus

    senior tag

    válasz nemtom51 #1251 üzenetére

    Nekem sikerült.
    Én wifi-s vettem, így benne volt egy ASUS USB-N10 usb wifi, mivel nincs ráírva semmei ezért gondolom, hogy az a típus, amit firmware-ben írtak. Felraktam a legutolsó firmware-t(2.02).

    Akkor, ahogy nekem sikerült:
    Beraktam a wifit az eszközbe és a hálózati résznél megnéztem, miután érzékelte, a mac címet. Ezt beírtam a routerbe és osztottam neki ip címet. Engedélyeztem, ahol még kellett és mentem az eszközhöz.Ami fontos: az SSID-t, ha nem sugározza a router, akkor nyílttá kell tenni, mert rejtett SSID-t nem tud érzékelni. Legalábbis én ezt szívtam meg.

    Az eszköznél ezek után már látható volt az SSID (az AP-t kell választani); itt a nyugtázás után bekéri a WPA2 jelszót és utána létrejön a kapcsolat.
    Remélem ez kellett.

    Más.
    Kipróbáltam, hogy a WIN7-s formatálás után a HD2-vel is leformáztam a vinyót, és így már nem felejti el a HDD-t. Rendesen lejátszik mindent, még BR-t is. Persze menü nincs.
    Ami elgondolkodtató az az, hogy samba-n(800-1100MB/s) sokkal lassabban másol wifi-n keresztül, mint ftp-n(4000MB/s) Filezilla-val. Lehet, hogy ez csak nekem furcsa?

    Mindenesetre a fagyás most már csak a wifi-s másolásnál jelentkezett egyszer, de a vinyót rendesen kezeli.

    Nekem az a véleményem, hogy az ASUS mérnökeinek nagyon-nagyon sok mindent alaposan át kell dolgozniuk firmware-en, mert ezt a két formatálást nem érzem elfogadhatónak. A kezelést is kibővíthetnék file műveletekkel(pl. átnevezés,törlés).

    Fájó szívvel, de azt kell mondanom, hogy a jelenlegi firmware miatt, inkább A-210-t vennék.

    Ja, igen még valami. A wifi-s csomagban nem a leírásban, hanem külön lapon van rajta, hogy hogyan is kell a wifi-t beüzemelni. Természetesen a dobozt 1,5-2 óra múlva néztem meg jobban. Utána az SSID láthatóvá tétele után kb. két perc volt a kapcsolódás.

    [ Szerkesztve ]

    Istenem, tele van csillagokkal...

Új hozzászólás Aktív témák