Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csigahaver

    csendes tag

    Szevasztok!
    Lenne egy nagyon súlyos problémám az ASUS A6KM notebookommal. 2006 májusban vásároltam, azóta már 4x volt szervízben, mind a 4x alaplapot cseréltek. Az utóbbi 3 csere fél éven belül volt. A legutolsó 2 alkalommal amint kézhezkaptam a gépet a futártól, bekapcsolás után egyből rossz volt. Többnyire nem lehetett bekapcsolni, kattogott majd kikapcsolt magától. Arra következtetek, hogy valami folyton kinyírta az alaplapot.
    Tegnap kaptam vissza megint a szervízből a gépet (garancia még van az alaplapra), de ismét egyből rossz volt.
    Az alábbiakat tapasztalom:
    8 óra alatt sem töltött fel az akksija a gép kikapcsolt állapotában.
    Nagyon sokszor ha bekapcsolom, semmi nem jelenik meg a képernyőn, csak a vinyó megy alapjáraton.
    Ha bejön nagyritkán a win xp, akkor egy percen belül elmegy a kép és lefagy.
    Van, hogy a windows töltőképernyőjén elmegy a kép, vagyis inkább betorzulnak aszínek és lefagy.
    A biosban is lefagyogat, fura színek kezdenek villogni a felső sávban.
    Megmértem egy eszközzel, hogy amikor kikapcsolva töltöm az akksit, az áramfelvétele a tápegységnek 10 és 80 Watt között ingadozik 2-3 másodpercenként. Ha egy gyengébb, másik géphez adott töltővel töltöm az akksit, akkor meg 40 wattról fokozatosan lemegy 2 wattra úgy 3-4 perc alatt, majd 2 watton megy tovább.

    Ha az akksit kivéve csak hálózatról próbálom, akkor be sem kapcsol egyszer sem, csak világít a led de a képernyő totál fekete.

    Szerintetek elképzelhető, hogy a töltő ment tönkre, az gallyra vágta az akksimat is (ami mondjuk már 4 éves szóval magától is meghalhatott), és emiatt fagyogat a rendszer?
    A kisebb teljesítményű töltővel elindult a gép, de kis idő után ott is elment a kép és a pc speakerből is szólt néhányszor valami prüttyögés.
    Gyanakszom még a videókarira is, de akkor nem értem a szervíz miért nem vette észre a hibát a 4 alkalom alatt míg bent volt. Szerintem náluk egy jól működő töltővel nem jött elő a hiba. Bocsi hogy sokat írtam, de már nagyon nem tudom mit tegyek, fél éve nem tudom használni a gépemet mert folyton szervízben van :(

Új hozzászólás Aktív témák