Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jóember

    csendes tag

    válasz DaDy0219 #19 üzenetére

    Úgy vettem észre, kezeli a 6000+ -os procikat, viszont nekem mással gyűlt meg a bajom. Leírom, talán jó lesz tanulságnak, mert ahogy láttam, már is esett hasonló a hibába.

    Tavaly decemberben konfig-összeállításnál kicsit figyelmetlen voltam, és nem jártam eléggé utána az alaplapnak. Így sikerült az aláírásomban is szereplő gépet összerakni, csak M3A78 EMH HDMI lappal, és (akkor még) 2 GB Kingmax rammal.
    Megvolt a gép, tesztelés, szépen megy, 3DMark 06, fut - egyszer csak beszaggat olyan 3-4 mp-re (2-3 fps!), majd újra megy tovább olyan 30-40 fps-sel. Majd fél perc - újabb szaggatás - aztán megint jó. Gondoltam, nem szereti a Kingmax ramot, vettem bele 1 GB Kingstont, kombináltam, ahogy csak lehet, de a szaggatgatás maradt. Megkérdeztem egy számtechboltban, mondták, hogy a videókarinak rossz a hűtése. Hát, mondom ők tudják, azért egy Coolink GFX Chilla még nem nagy kiadás, és szépen hűtötte is a karit. Teszt - maradt a szaggatás. A dolog kezdett érdekes lenni. Nem sokkal ezután találtam egy rövid hozzászólást egy külföldi fórumon: MoBo changed, problem solved...
    Sikerült is kinézni egy M3N78 Pro-t, szóval irány a bolt. Rövid alkudozás, és szerencsére egészen jó áron beszámították az alaplapot, az új árába, úgyhogy irány haza, jöhetett a teszt. 3DMark ismét - megy simán. Mass Effect - szintén. Azóta sincs is semmi gond a géppel, sőt az integrált NVIDIA GeForce 8300 videókártyával is jól megfér Hybrid SLI-ben a 9800 GT. Bár nagy különbséget nem látok a letiltáshoz képest.

    Tanulságnak mindenesetre jó volt: nVidia kártyát csak nVidia/nForce chipsetes lapba érdemes tenni. :)

    Jobban működik, ha bedugod a konnektorba. (Sattinger törvénye)

Új hozzászólás Aktív témák