Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • hanhp455

    csendes tag

    Pár napja vettem egy ASUS M5A97 EVO R2.0 alaplapot és egy FX-6300 processzort.
    A gépet összeraktam. A konfiguráció: FSP HEXA 500, ASUS M5A97 EVO R2.0, FX-6300, Kingston khx1333c9d3b1k2/8g, Sapphire HD7770, Seagate 2TB.
    Csakhogy amikor bekapcsolnám kettőt sípol a gép, a CPU és a RAM ledjei az alaplapon felvillannak és kiírja ezt: WARNING! BIOS recovery mode has been detected, Please put the file "M5A97ER20.CAP" into HDD or a removable USB device. And then reset your computer. You can also insert ASUS Support CD to your CD-ROM and reset your computer, if you have done these, please wait a moment and don't shutdown system!!!
    A MemOK! gombot próbáltam, semmi. USB-n próbáltam neki beadni a fájl-t amit az alaplap CD-jéről szedtem le, mivel a DVD író nem nyílik ki, csak villog ha megnyomom a gombot(másik gépbe betettem és működik). Tovább gondolkodott, mert olyan 1 perccel később csippan, de hiába. A memória nincs rajta a kompatibilitási listán, viszont nem akarok venni egy memóriát míg nem tudom, hogy nem az alaplappal van-e a baj. Kipróbáltam egy másik ramot, ami nagyon hasonlított a kompatibilitási listán lévőre, de az sem működött.
    Ilyen ram rajta van a támogatási listán: KVR1333D3N9H/8G
    És egy ilyet sikerült még bele próbálnom: KVR1333D3N9K2/8G
    Ugyanúgy csippan kettőt a KVR1333D3N9K2/8G-vel. Itt is próbáltam a MemOK! gombot. Mit csináljak, küldjem vissza a PCX-nek vagy egy számítástechnikai boltba elvigyem, és ott letesztelik esetleg?

Aktív témák