Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz totron #659 üzenetére

    Nem elitizmus, elkepeszto mennyisegu film/sorozat van ami elerheto, ennek csak egy egeszen apro toredekere van idom, es nyilvan szeretnem ha azok a jok lennenek. Sajnos pl egy Netflixen (vagy HBO-n, Disney-n, stb) baromi nehez igazan jot talalni, rengeteg a nem rossz, de kozepszeru anyag. Almaeknal kb a legalja az, ami a Netflixnel az eros kozep :D
    Nyilvan nem vitattam a 'hianyt', mar ha ezalatt a magyar szinron hianyat ertjuk, azt vitattam hogy ettol ertektelen/hasznalhatatlan, "nem eri meg" lenne.
    Gyakran rossz a forditas, ez igaz. De szerencsere mostanaban ritkan talalkozom ilyennel, 1-2 eve sokkal gyakoribb volt szerintem (vagy csak olyasmit nezek aminel ez ritkabban fordul elo, nem tudom). Azert hozzaadni is tud, pl mikor anno a Big Bang Theory-t neztem (felirattal, mert magyar szinkron meg nem is volt), akkor sok olyan poen helyett, ami Europaban nem igazan ertheto tettek be tok mast, ami viszont ertheto volt es passzolt a helyzethez - ekozben az angol eredetit hallva egyszerre ket poent is kapok :CJo persze ez eleg extrem pelda, de a TBBT-nel eleg sokszor elofordult.
    Az meg hogy lemaradsz a szereplokrol... ha meredten bamulod a feliratot es gorcsosen probalod lassacskan elolvasni mielott eltunik, akkor valoban. Ha megszokod, es gyorsan, "a szemed sarkabol" olvasod akkor ez nem igaz. Egyszeruen csinalni kell, es idovel megszokja a szemed/agyad, mint rengeteg mast is.
    Az a baj (es most nem akarok belemenni a gyulolt "bezzeg a mai fiatalok"-ba) hogy egyre inkabb elszoknak az emberek az olvasastol, plane a kitarto olvasastol, ami egy tweetnel hosszabb azt mar inkabb kihagyjak. Egy feliratos filmnel vagy sorozatepizodnal meg eleg sokaig kell olvasni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák