Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gardaai

    senior tag

    Üdv.
    A topik megnyitása óta váltott valaki MacOS-ről Windows-ra vagy fordítva? :DD

    Kis gondolat indító (kicsit hosszú lesz):
    Aki azt írja nem tudna Windows-ra visszaállni az írjon már egy jó indokot..
    Az hogy nem felhasználóbarát a Windows Update az elég gyenge indok.. plusz bármikor letiltható az automatikus újraindítás, driver frissítés ha ez zavar. :)

    Stabilabb? Mi stabilabb? Finder, Google Chrome, Adobe alkalmazások? x év alatt pont annyiszor fagyott le valami, mint a Mac-es kollégának sőt.. voltak érdekes dolgok.

    Mindig is Windows-ot használtam, sose volt vele gondom.
    Utóbbi időben kezdtem gondolkodni, hogy kéne egy MacBook átlag felhasználásra. Egyszerűen az M1 miatt, azon belül is az üzemidő. De az ára.. átlag embernek még mindig nem éri meg otthoni felhasználásra szerintem.

    De egyszerűen nem értem miért írja bárki, hogy annyival jobb lenne, meg stabilabb, soha nem tudna újra Windows-ot használni. Na mer' miért nem? :F

    Személy szerinte munkára el nem tudom képzelni, hogy Mac-et használjak. Sajnos jelenleg azt sem, hogy stock W11-et. A legfontosabb szerintem a taskbar.
    Hogy nem fontos Mac usereknek, hogy lássák a tálcán milyen program és a program milyen aspektusban van megnyitva?

    Persze nem mindenki dolgozik sok programmal, de a saját példámat nézzük meg egy kicsit:
    Legfontosabb nekem, hogy ne keljen semmit keresni. Azaz én az alkalmazásokat "Soha nincs összevonás" tálcabeállítással használom.

    2, de inkább 3, van, hogy 4 külön Firefox ablak meg van nyitva (meg még sok más.. Excel, levelező program, Notepad, Code Editor-ok, Adobe programok, fájlkezelő.....), na most ha én ránézek a tálcára 4 Firefox ablakból pontosan tudom mi, hol, milyen formában van megnyitva, mit csináltam, hol tartottam. Ugyan ez a helyzet a felsorolt többi programmal pl. Fájlkezelő.
    De maximum ráhúzom az egyikre az egeret és azon nyomban az összes ablakot látom előnézeti képben.
    Ezt a Mac tudomásom szerint stock nem tudja, csak annyit, hogy jobb klikk az alkalmazásra és ott látni fogja az ember, hogy mennyi és milyen címmel van megnyitva. Kérdem én, ez hol kényelmes?

    Még rengeteg ilyen dolog van ami zavar és nem kényelmes Mac-en, de legyen egyelőre ennyi a téma beindításához. :DD

    Még egy gondolat. Mac-es ismerősöktől amikor kérdezek kényelmi funkciókat, hogy Mac-en ez hogy lehetséges, akkor csak pislognak, hogy hát ezt nem lehet, soha nem használta (pl. vágólap).
    Nincs kicsit olyan érzésetek, hogy aki Mac user az, amiről nem tud nem fáj neki alapon, megalkuszik drága pénzért? :F

    Jöhet hideg, meleg, mert értelmesen még nem sikerült az ismeretségi körömben dűlőre jutnom ebben a témában (Android vs iOS-ről meg ne is beszéljünk :DDD ).:R :R

    ↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

Új hozzászólás Aktív témák