Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz #26097408 #30081 üzenetére

    Rosszul gondolod, csak akkor változnak ezek, ha te okoztál balesetet illetve saját magadnak okoztál kárt (pl. nekitolattál a garázsajtónak) és a biztosítóval akarod fizettetni a javítást, nem pedig te magad oldod meg. Amíg te, vagy akinek kárt okoztál nem nyújt be követelést (claim), ami kapcsán a biztosítónak költséget jelentesz mint biztosított, addig semmilyen hatással nincs a bónusz osztályra vagy a biztosítási összegre.

    (#30082) Ck.: ez egy igen feltételes forgatókönyv, de legrosszabb esetben is megvárod a következő vevőt, akinél nem lesz mérő, ebből van a több egyébként is.

    A körülményekből ítélve valószínűleg a saját biztosításuk terhére mehetett a sztori, nem pedig annak az autónak a kontójára, amivel a te járművedbe beletolattak. Ha az szintén ügyfél kocsija volt és az ő biztosítására csináltatják meg mind a te mind az ő járgányát, akkor annak a tulajnak bizony lenne alapja kártérítést követelni (nála ugye mint okozónál egyből felmerülne az excess, bonus és díj kérdése).

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • ulmikukac

    tag

    válasz #26097408 #30081 üzenetére

    Ket eve belem jottek hatulrol egy korforgalomba. Teljesen elismerte a vetkes a hibajat (en megadtam az elsobbseget, o pedig nem).
    Baleset utan felhivtam a sajat biztositomat, es elmondtak hogy majd ok leboltoljak egymas kozott es nekem semmi teendom nincs ezzel kapcsolatban.
    Minden a vetkes biztositojan keresztul tortent, nekem written off lett az auto de semmi sem valtozott az en biztositasomon, sot meg olcsobb is lett a kovetkezo auton. No claim protectioin nem is volt.

    Pixel 8 Pro bay

Új hozzászólás Aktív témák