Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz melon #16878 üzenetére

    Azonnali devizavaltas a neve, azonnal atkerul a forintszamlamra, amikor en azt mondom :MEHET. ( ha a penz mar ott van a fontszamlan). Raadasul ha egy napon belul szankazik fel ala az arfolyam, akkor siman tudom a csucson valtani! ( jobb esetben:D ) Tudok varni addig vele, amig jo lesz az arfolyam. Igy lehet, hogy bar 360-as arfolyamnal utaltam Magyarorszagra, a vegen 373.6-ert szedtam at a masik szamlara.

    Penzbe nem kerul, ha 100 ezer forint felett valtom.

    Nem tudom hol szamoltad amugy ki, de nekem az alabbi koltsegek vannak, ha forintot utalok: A lloyds nem valt tul jol, sokkal rosszabbul valt, mint a raiffeisen azonalli. Ott eleg sokat bukok. Ha fontot utalok forintszamlamra, akkor ugyana raiffeisen valt, de + 2 nap rajon, plusz ok dontik el , hogy akkor milyen az arfolyam. + ez esetben +2000 forintot felszamolnak a valtasra.

    A legrosszabb eset, ha elcseszem az utalast: forintot utaltam egyszer veletlen itthoni fontszamlara. 400 fontot. 10 font volt az utalas, egy het utan kerult a szamlara a penz, es a duplavaltas maitt ( forint jott fontszamlara, amit vissza is valtottak) a vegen 378 font kerult a szamlamra, majd 10%-ot buktam.

    Azota figyelek, igy az osszes koltseg a kinti 10 font . Forintra pedig akkor valtom Magyarorszagon, amikor nekem jo. Eddig ezt se a paypal, se mas nem tudta uberelni nagyobb osszeg elkuldesekot. Talan majd most a transferwise.

    [link]

    Ha forintot utaltam forintszamlara, az kb 3-4 nap alatt ert at, fontot utalva, 1-2 nap es a fontszamlan van. Az osszes koltsege az a 10 font, amiert elkuldom onnet, amugy ha a google 382 forintot ir, akkor 378-ert tudom valtani direktneten.

    Transferwise-ra: valoban.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák