Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F.E.K..

    senior tag

    válasz SunMount3r #107656 üzenetére

    Android particiós gyorstalpaló:

    Első mindig a "/", ezt hívják gyökér-nek. Ez alatt vannak felcsatolva a particiók, egy /system, egy /data, egy /cache, valamint egy /boot ahol a rendszer betöltésére felelős recovery van (plusz van ahol akad egy /efs is, ahol az imei-hez tartozó adatok vannak).

    (A / alá csatolódik fel a külső sd kártya is ha van).

    A /system az amiről el szokott fogyni a hely és normális esetben nem is látod, itt vannak az operációs rendszer működéséhez szükséges állományok és a legtöbb felhasználói program valamit azok adatai (gyorsítótár, maguk a futtatható állományok, de a névjegyek és az sms/e-mail üzenetek is, vagy egy játék mentése is például).

    Méretét a gyártó határozza meg.

    Ez után következik a felhasználói tárhely, a /storage alá felcsatolva és symlinkkel elnevezve, például "/emulated", vagy "/sdcard0", stb. Ezt látod belső tárhely-nek, és ennek a méretét szokták csupán általában megadni.

    Ha a készülék képes külső sd használatara akkor az is id fog kerülni, a megfelelő csatolási névvel (pl. /sdcard1).

    Ha van külső sd kártya akkor a megfelelő programokkal (root ez estben is szükséges) a /system egy része kilinkelhető rá (pl. app2sd, az sd kártyát is patricionálni szükséges a működéshez), így a belső tárhely"kibővíthető".

    Megfelelő eszközökkel a belső tárhely át méretezhető, így /system a /storage méretéből növelhető... de nem minden készüléken működik a módszer, és persze profi rom modder szükséges a dologhoz...

    A szabad helyet egyébként a beállítások-->tárhely alatt láthatod (gyartótól függ, de általában "rendszer számára fenntartott" néven hivatkozik rá).
    Ideiglenes (és root nélküli megoldásképpen keresd meg a "gyorsítótárazott adatok" részt, és azt megérintve törölheted azokat, így némi helyet felszabadítva. Az alkalmazások induláskor újra legenerálják a számukra szükséges adatokat).

    Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

Új hozzászólás Aktív témák