Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ereshkigal

    őstag

    válasz rednifegnar #1790 üzenetére

    Én is így gondolom, hogy a prizma alatt van a kosz, mert a tükör felőli oldalról már semmi sem látszik, csak ha belenézek a prizmába. Egyébként ilyen koszos volt, és ilyen lett a pumpázás után. A tükrön (is) maradt némi por, ami nem jön le, ecsettel talán hozzányúlok majd, de fölösleges. Tudom, hogy a képre ez mind nincs hatással, csak hát bennem van, hogy legyen pöpec. :) Itt a tömítés annyira nem is érdekes, mert a koszt néha kifújom majd, és kész. A hátsó oldalnál viszont tényleg megérné cserélni, mert azt macerás tisztítani, és biztos peregni fog még a szivacs idővel.

    Nem sajnálok költeni rá, csak az arányokra mindig odafigyelek. Ha pl. veszek egy gépet 15-20 ezerért, akkor nem akarok költeni rá ugyanannyit, pláne, ha működik így is. De akkor ez sokkal olcsóbb sztori, mint gondoltam. Köszi az ötleteket.

    Film. Nem vagyok skót, akarok adni egy esélyt ennek a rendszernek. A minap vettem három tekercs Ilford Delta 100-at és egy tekercs Kodak Portra 160-at. Meglátom, mit tudok kihozni a gépből és magamból, ha nem sikerül értelmes képeket csinálni vele, akkor belátom, hogy béna vagyok, és eladom az egészet. :) Egyelőre egy smc 50mm f1.4-es objektívem van hozzá, tervben van még egy 28mm f3.5-ös is. Többet most fölöslegesnek érzek költeni rá.

    Az előhívás/szkennelés még nem tudom hol lesz. Miskolcon lakom, lehet körbekérdezem az összes üzletet, hogy mivel szkennelnek, aztán meglátom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák