Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz gbors #6129 üzenetére

    Csak szóban hozták ki kedvezőbbnek a 680-at, mert az eredmények világosak voltak. A GHz Edition gyorsabb. Az Xbitlabs azért merült fel, mert az ő eredményeit néztem. Ott 26%-os átlagos sebességelőnyre mondták, hogy nem lehet rámondani, hogy a leggyorsabb. Meg lehet nézni a tesztet. [link] - itt az összegzés. Ha számolsz, akkor átlag 26%-ot kapsz. Ez pedig a levont konklúzió: "It wouldn’t be correct to claim that the AMD Radeon HD 7970 GHz Edition is the fastest single-GPU graphics card available today because our tests do not show it to be overwhelmingly better than the reference GeForce GTX 680." Átlag 26% az ma már nem elég az AMD-nek, hogy gyorsabbnak mondják.

    Az NVIDIA-nak már elfogadják. Az AMD-nek még nem. De ha ők is ezt csinálják, akkor az a piac szegmentációjához vezet, ami sokak szemében nem kedvező. Ez egyébként valóban gond. Gyakorlatilag ma már jobb aszerint dönteni, hogy mivel szeretnél játszani a PC-n is. Tiszta konzol beütés. :)
    Ami nagyobb gond, hogy pár tesztelő kicsit a mellére szívja, hogy a Keplert agyondicsérte, amikor most kiderül, hogy jönnek a compute heavy játékok, és láthatóan nem acélos az architektúra ezekben a környezetekben. Sokan cikinek érzik, hogy nem látták előre, vagy legalábbis nem említették meg, minimum azt, hogy a Keplernek esetleg gondja lehet a compute hatékonysággal. Ezt médiában dolgozó ismerősöknél is látom. Pár tesztelő pipa azért, mert az AMD csak szintetikus benchmarkokon mutatta meg a GCN compute erejét, de nem hívta fel rá a figyelmet, hogy ezt idén még ki is használja nem is egy játék. Azért általában nem szokás a saját magad ajánlásának ellent mondani később. Persze szerintem közel sem ilyen drámai a helyzet. Az olvasók nem várják el, hogy előre lásd a jövőt, szóval kicsit tragikusan fogják fel ezt páran, mint ha a hitelük romlana tőle, pedig valójában nem tett senki sem rosszat, amikor a Keplert ajánlották. Mi is ezt tettük, még sem parázunk, hogy az új játékokban legyorsulja a GCN. Basszus ez van, eltelt 4 hónap megváltozott a helyzet. Nem először történik ez. Fless is változtatott az álláspontján a GTX 200 és HD 4800 időkben egy új teszt után. Még sem akasztotta fel senki, mert nem látta előre, hogy 4 hónap múlva más eredmények jönnek majd ki.

    A drivertámogatás módosítása jó döntés volt. Nem bírták volna a Win 8-ra való felkészülést havi frissítések mellett. Amint megvágták ezt és összevonták a fejlesztést rögtön beindultak, és elsőként kínáltak WHQL drivert a végleges Win 8 OS-hez. Ennek az OEM-ek nagyon örülnek, mert az AMD-s gépeket már elkezdhették végleges tesztfázist a Win 8 startjára.

    Hát az alvó kutyák az valami fantasztikus. Szerintem mindenkit megleptek. És ha belegondolok, hogy ezt a játékot le akarták lőni. :U

    Ez PowerColor magánakció. Más gyártó is csinál majd. De amúgy igazából ilyenek mellett szerintem az AMD átgondolhatja ezt a startot (én legalábbis ezt tenném). Igazából 800-1000 dollár környékén ennek nincs értelme. Ezen a szinten már a nagyobb OEM-ek sem gondolkodnak.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák