Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Marcikapap

    tag

    Az volna kérdésem hogy egy AM4 foglalat R9 5950X CPU milyen alaplap javasolt az egyszálas kihajtásra kéne.

    A jelenlegi amiben fut az egy Giga B450 AORUS PRO-CF (AM4).

    Marcika

  • Marcikapap

    tag

    válasz varmi2 #20466 üzenetére

    Azért lett 5950x mert a 5900x lassabbnak írta a teszt egyszálra, és nem akartam Intelre váltani. Intelből van egy X 99 2 x Xeon 2696V3 , és laptopok is Intel kel leni ez embernek legalább 1egy db AMD gépnek is szerintem.
    A rendszer adott volt Giga B450 AORUS PRO-CF (AM4) a jelenlegi alaplap, amiben egy AMD 1800X lakot. Az eredeti alaplap ami Asrock 370X volt sajnos hibás lett és akkor nem akartam porciot cserélni. Az 1800X meg alapból a 400 sorozatba van ajánlva, nem akartam vesződni, ezért egy B450 lapot néztünk.
    Ami tök jól ment, míg neki álltam rendelni. Hát a 3 óra az kicsit sok volt igy megnéztem mit tudja a legtőbet egy szálon. Mert a program, amit használok az Dialux 4.13 sajna egy 2005 konstrukció, igy nem igazán többszálas. Az új progi a Dialux EVO 10 az igaz hogy több szállas, de a használatósága sokall rosszabb igy azt nem szeretem használni, megszoktam a régi Dilaux 4.13.
    Igy csere lett egy 5950X re, egy nap megcsinálta a szerviz. Viszont még kéne húzni az egyszálas teljesítményt, ahogy néztem a B450 lapot nem igazán ere van kitalálva. Igy az a kérdés hogy melyik legyen az az alaplap, amivel legtöbbet ki tudom hozni.
    A jelenlegi cucc:
    AMD 5950X; NZXT Kraken X63; Giga B450 AORUS PRO-CF (AM4); 2 DB G.Skil F4-3200C14-8DTRG; Samsung SSD 970 EVO Plus 1TB; Radeon RX Vega 56; 6db HP LA2205wg; Corsair Crystal Series 570X RGB Tempered Glass Win 10.

    Előre is köszönöm a válaszokat

    [ Szerkesztve ]

    Marcika

Új hozzászólás Aktív témák