Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mozso

    senior tag

    válasz fudi2002 #14318 üzenetére

    így van. Az Asus szükségtelenül feltolja egy csomo feszültség értékét, ha az Ai Overclock Tuner menüben a D.O.C.P. Standardot választod ki, köztük a CLDO_VDDP, VDDG CCD és VDDG IOD feszültségeket is, amit sokan ritkán néznek, ha egyáltalán.

    Én azt szoktam csinálni, hogy beállítom az Ai Overclock Tuner menüben a D.O.C.P. Standard-ot és a kívánt FCLK és Memory órajelet, majd save és reboot.

    Utána pedig rögtön
    - visszaállítom az Ai Overclock Tuner D.O.C.P. Standardról Autóra
    - manuálisan beírom az összes ram timingot, feszültséget, subtimingot, mindent is, majd save és reboot, persze a ram timingoknál sohasem árt, ha megnézi az illető Thypooon Burner + Ryzen Dram Calculatorral, mik a javasolt értékek.

    Ezzel eltűnt az a fura jelenség is, amikor minden 2-3 rebootnál kevésbé boostolt a PBO és alacsonyabbak voltak a teszteredmények is.

    Erről a 3900X topikban írtam korábban és kvázi bios verzió független volt ez a viselkedés:

    Asus C8H X570 alaplap, minden beállítás alapon:
    CLDO VDDP : 0.900mV
    CLDO VDDG (IOD/CCD): 0.950mV

    XMP profile bekapcsolva 3600MHz / 1800 FCLK, minden más auto:
    CLDO VDDP : 0.900mV
    CLDO VDDG (IOD/CCD): 1.097mV - ez minek ilyen magas?

    XMP profile bekapcsolva 3733MHz / 1866 FCLK, minden más auto:
    CLDO VDDP : 0.990mV - ez minek ilyen magas?
    CLDO VDDG (IOD/CCD): 1.148mV - ez minek ilyen magas?

    3900X manuális setup 3666MHz / 1833 FCLK (stabil):
    CLDO VDDP : 0.903mV
    CLDO VDDG (IOD/CCD): 0.864mV

    Ez az Asus alaplap az összes bios verzióval 3 féle viselkedést tud, azonos bios beállításoknal. Nem állítok semmit csak újraindítom a gépet.
    1-es viselkedés profil: Cinebench R20 allcore max 4050-4075MHz
    2-es viselkedés profil: Cinebench R20 allcore max 4100-4125MHz
    3-as viselkedés profil: Cinebench R20 allcore max 4150-4175MHz

    A három profil között random váltogat.

    Őrületbe kergetett, de az Ai Overclock Tuner D.O.C.P. Standard kikapcsolása ("Auto") után ezek eltűntek.

    5900X-nél sem kell olyan magas feszültség, mint amit az Asus erőltet D.O.C.P mellett:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák