Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nuada herceg

    őstag

    Sziasztok!

    Barátnőm öccsének a gépéről lenne szó. A konfig, ami lényeges, Giga b450 lap, R7 2700 proci, 16 gb ddr4 ram és giga RX 580 vga. A gépet előtte én használtam másik vga-val, hibamentesen. Most azt a jelenséget produkálja, hogy néha, bekapcsolás után, játékba lépve lefagy a gép 1-2 perc után. De teljesen, fekete képernyő, billentyű kombókra nem reagál, és a vga-n lévő gigabyte felirat (mert ugye rgb-s :D ) csak villog, de gyorsan és váltakoznak a színek, tehát ilyen rendellenesnek mondanám. Gyanítom, hogy a vga lesz a ludas, viszont egy ilyen fagyás után resettel újraindítva mehet akár fél napot is a gép, meg folyamatos játék alatta, de semmi gond nincs. Nem fagy, stabil. Okozhat ilyet driver gond? Vagy esetleg a kártyának lenne baja? Igazából a vga vonalra gondoltam, azért írtam ebbe a topicba. Volt valakinek hasonló jelenség? Ja, egyébként 4 gigás a kártya, ha ez számítana ennél a hibánál.
    Köszönöm előre is a tanácsokat! :R

    Értem a csíziót.

  • Nuada herceg

    őstag

    válasz finest #45254 üzenetére

    Nem. Mármint új rendszert kapott az a gép. Januárban volt még ez. Akkor fel lett téve az Adrenalin és azóta így van használva. Szóval egy driver, a friss windowsra. Frissítve nem is volt az újabbra, ha azóta jött ki.

    koszos91: Játékba lépés után 1-2 perc és le is fagy. Utána csak resettel lehet újra indítani. Nem nagyon ír ki semmit a windows, meg az amd driver. Utána, ez a reset után mehet akármennyit a gép, kemény játékkal terhelve. Általában warzone az. :D És nem fagy ,hibamentesen megy akár fél napot is. Csak a fagyás után pl. a warzone fájljai meg szoktak hülyülni. Többször újból le kellett már tölteni az egészet, mert vagy nem látta a játékot, vagy hibásnak látta a fileokat, vagy ilyesmi. És azért elég idegesítő 60 gigát töltögetni. Főleg ha épp csak pár körre lenne idő.

    Értem a csíziót.

  • Nuada herceg

    őstag

    válasz finest #45257 üzenetére

    Én bocs, nem fogalmaztam tisztán és érthetően.
    Nem akarok már itt offolni a topikban, mert aztán kapunk. :D
    Másik drivert még nem is próbáltam, de szerintem ez lesz a következő lépés.
    G Skill memóriák vannak, Ripjaws, XMP profillal használva, 3200 mhz-n futnak cl16 időzítéssel. Azt gondolnám, hogy a profil azért úgy van belőve, hogy hibamentesen működjenek a modulok. Meg tényleg, ha néha random fagyna, akkor még gyanakodnék is a ramokra, de így, hogy csak egyszer, indulás után, és következőleg meg már nem, így másra tippelnék. Bár nem tudom mire. :))
    Alaplapi meghajtók nincsenek fent, csak a windows, meg a launcherek, meg ami a játékhoz kell. :D Persze a VGA driver az igen.
    Köszönöm szépen a segítségedet. Tényleg nem akarok itt offolni, nincs valami másik topik, ahol gép problémákkal küzdő emberek társalognak?
    Azért írtam ide, mert a vga-ra gyanakodom, akár driver akár hardver szinten, de lehet hogy kicsit komplexebb a dolog.
    Köszönöm még egyszer! :R

    Értem a csíziót.

  • Nuada herceg

    őstag

    válasz Danecay #45262 üzenetére

    Ismét köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat! :R
    Már annyit módosult a dolog, hogy első indításnál, akár netezés közben is lefagy. Totál fekete képernyő. Reset után viszont ismét mehet akár fél napig is a gép, semmi gond.
    Lehet tényleg nem vga gond.

    Értem a csíziót.

  • Nuada herceg

    őstag

    Sziasztok!

    Egyik barátomnak egy RX 580-as kártyája van 84 gigás). Szerintem lassan 2 éve intéztem neki, használtan itt hardverapróról. Nem mindennap, de használta a gépét, főleg játékra, azon belül is Warzone-ra. Most annyit csináltunk neki, hogy firssítettem a drivert. Bár már a Radeon softver hibát dobott, így uninstaláltam a meghajtót, újraindítás, még minden jó volt. Aztán feltelepítettem az új drivert. És azóta nem indul el a gép. De úgy egyáltalán nem, vagyis szerintem minden betölt, de kép nincs. Még a boot-nál sem. Sem bios, semmi, mindegy mit nyomogatok... Giga fan stop-os a kártya. A venti pörög, elindítás után illetve (boot) után egy darabig állnak a ventik, világít a fan stop led, de aztán felpörög. És semmi. Viszont a gépen a HDD ledek villognak néha. Szóval szerintem megy a windows, minden bebootol, csak kép nincs. Sajnos nem tudom most kipróbálni a VGA-t másik gépen, egyelőre nincs rá lehetőség. A monitor jó, azt próbáltuk laptoppal.
    Valakinek valami ötlet? Így meghalhat egy VGA egy újraindítás után? Vagy egy meghajtó telepítés után? Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy lehet RX480 drivert szedtem le, nem 580-at. Az kinyírhatta a kártyát?
    Köszönöm előre is a válaszokat! :R

    Értem a csíziót.

  • Nuada herceg

    őstag

    Köszi egyébként a válaszokat.
    Félig meddig megjavult. Másik kábellel, másik kimeneten lett kép. Valószínűleg az a hdmi kimenet megadta magát. Illetve egy hdmi van rajta, most dvi csatlakozóval van használva.
    Elég szár volt a kép. Aztán próbáltam egy driver telepítést, már az 580-ét. Közben lefagyott. Újraindítások után kb semmit nem csinált a Windows, semmit nem tudtam megnyitni. Cimbora szerint korábban is fagyott egyszer-egyszer a gép. Ő azt mondta, hogy indítás után volt amikor 5-15 perces intervallumon belül fagyott egyszer, csak a reset segített. De aztán mehetett egész nap is a gép, nem fagyott többször.
    Szóval csökkentett módban leszedtem a driver, újraindítás után csak a driver raktam fel, magát a kísérő szoftvereket nem, pl adrenalin. És utána jó lett. Pár újraindítást kibírt, játszani lehet vele. Hogy meddig bírja így. Szerintem haldoklik ez a kártya, de még próbálja tartani magát.
    Mégegyszer köszi a válaszokat! :R

    Értem a csíziót.

Új hozzászólás Aktív témák