Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vigneau

    félisten

    válasz Foxmulder89 #12128 üzenetére

    Sajnos különböző VGA-kat sokszor random módon kezeli a másik gyártó tuningprogramja. Sokan azt írták, hogy inkább a GPU emelésével lehet jó eredményeket elérni. Nem számottevő a gyorsulás 1500MHz-es VRAM frekvencia felett. Ezt még nem tudom megerősíteni, sem cáfolni.

    TrixX-nél nálam nem volt gond, meghagyta az általam beállított feszültség és órajel értékeket - igaz, profilban elmentettem az órajeleket/ventivezérlést is. Ezen felül a CCC Overdrive nálam be van kapcsolva. Viszont azonos órajelek mellett az AB némileg több pontszámot hozott a 3DMark 11-ben és a Heaven v3.0-ban. Ez érdekes, meg kell hagyni.

    Az AB-t csak akkor lehet kiütni, ha két ati*.dll-t is belemásolsz az AB telepített könyvtárába. Viszont nekem - különösen Flash Player-nél - vibrálni kezd a kép még alapórajelen is, így én visszaállítottam az AB eredeti állapotát.

    DroiDMester:
    Köszönöm szépen, vasárnap meg is lesem - jó kis trükk. :R

    Egyedül azt sajnálom, hogy kissé bugyuta a kezelőfelülete a TrixX-nek, valamint valós idejű grafikonos monitorozással nem rendelkezik - erről nincs infód, hogy esetleg felújítanák a fizimiskáját a jövőben(?) -, mint az AB-nek, vagy a GPU Tweak-nek. Utóbbit én is figyelemmel követtem az SD leváltása óta, de vannak még vele gondok most is. Nálam sem volt feszültségszabályozása, valószínűleg a Sapphire által alkalmazott VRM nincs benne a listájában.

    A monitorozást Te GPU-Z-vel oldod meg jobb híján? Gondolom, ott tudtál utánanézni a valós értékeknek is. Hiába, én is azt tapasztaltam, hogy a TrixX-ben alacsonyabb a feszültség, mint amit azonos körülmények között az AB kijelez - viszont nagyjából az előbbivel közel azonos értékeket mutatott a GPU-Z.

    Gyárilag elvileg 1093mV a GPU és 1500mV a VRAM - szóval lenne mihez nyúlni. Való igaz, a VRAM kérdést nem kalkuláltam bele a BIOS kérdésbe. A csudába kellett nekik Hynix-ról Elpida-ra váltaniuk... Bár ez inkább csak költői kérdés a részemről. :B

    Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Új hozzászólás Aktív témák