Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WesTM

    senior tag

    Na szóval, 5850-70 ről mi a vélemény legények? Szerintem minden téren brutális lett a kártya, egy rossz szó nem lehet rá.

    Kis összefoglalás, amit eddig levontam.

    Teljesítményben mindenhol egyértelműen veri a gtx-285öt, ez igaz az 5850re és 70 re is.
    Az 5870 már kóstolgatja a 295öt, de tesztek alapján úgy tűnik, hogy néhol már kevés az 1gb ram, pláne 2560as felbontásban. A 2 gigás verzió nyilván agyalni fogja a 295öt a teljes felbontás skálán.

    Hűtés állítólag nagyon jó lett, idle 35-38 fok, és teljesen néma a kártya, terhelve 75fok, és még mindig szinte hangtalan. :R Nagyon nagy +pont.

    Fogyasztásról is ódákat zengenek. Idle fogyasztása valahogy egy 9500gt szintjén van, ami brutálisan jó eredmény. Loadban valamivel a 4890 felett eszik, de szerintem ilyen teljesítményhez mérten, még ez is bőven jó érték.

    Tuning: Tesztek alapján elég gyengén teljesít a kártya, de erre valahogy számítottam is az első példányoknál. Viszont az asus voltage tweakes kártyákkal már hasítják az 1ghz+ gpu, és 5ghz+ memória órajeleket, ami szintén brutális.

    Lassan lehetne az új szlogen...: 3rd generation of 1ghz+ gpu core.

    Összességében nagyon ütősre sikeredett az 5ös széria első 2 darabja, az 5870 x2 egyértelműen extrém felhasználók részére lesz ideális, ha józan ésszel gondolkozunk full-hd ban még az 5850 is bőven elegendő lesz, ami a becsült 70e ft-os bevezető árat tekintve nem tűnik rossznak. Az 5870 a valaha volt leggyorsabb 1 gpu-s megoldás,amit az ATi már régen mondhatott el magáról.

    Ezek után kíváncsian várom a részletes PH! tesztet. :C

Új hozzászólás Aktív témák