Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Shkiz0 #8579 üzenetére

    Én nem vagyok annyira benne a témában, de elviekben más coinokra jobbak az nvidiák, tehát ha egyszer véget érne az ETH láz, akkor nagyobbat koppannak az amd tulajok. Ezt sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom sajnos.
    Az viszont biztos, hogy kényelmesebb MSI Afterburnerben behangolni az Nvidiákat, az AMD-nél trükközni kell MPT-vel + Wattmant hozzállítani.
    A régebbi AMD-knél lehet az MPT-vel mókolt beállításokat feltolni biosnak a kártyákra és működik más környezetben is úgy ahogy kell, a mostaniak ezt (még) nem tudják, ahogy a memória-időzítéseket sem lehet finomhangolni.
    A komolyabb bányászok nem windowst használnak, hanem hiveOS-t, ahol sztem nem lehet MPT-vel mókolni mert az windowsra van csak :F
    Továbbá rengeteg Nvidia fanatikus van, hiába mondod nekik h RTX 3070-hez képest +10% zsetonért kap 6800 XT-t ami 30-50%-ot tutira ráver a kártyájára, nem érdekli, neki Nvidia kell és kész.
    Egy további ok az Nvidia mellett, hogy elvileg streamelésre jobbak, de ezt sem tudom cáfolni/megerősíteni.
    Aztán még ott vannak a driver kérdések is. Nekem pl. sosem volt problémám nvidia driverekkel (tudom, voltak rossz db-ok pedig), az AMD driverek pedig háááát fogalmazzunk úgy h le vannak olykor rendesen maradva.

    Nekem az örök tüske még a Battlefied Bad Company 2, ami a bétában ment a HD 4870 + HD 4890 Hibrid Crossfire rendszeremmel kvázi dupla fps-el, majd mikor megjelent a végleges játék, akkor még ment (de rá 2 hónapra ami jött driver azzal már nem), és 1,5 évvel később jött olyan driver, amivel végre működött a dolog újra, csak hát időközben jöttek ki más játékok amikhez kellett az akkori új driver, és így konkrétan volt időszak h 3 játékkal toltam párhuzamosan, és ahhoz h a multi-gpu működjön, mindig másik drivert kellett felraknom, továbbá rengeteget cs:source-oztam, ott pedig nuke-on ott volt minden létező amd kártyával egy extra fénycsík amit sztem soha nem orvosoltak... Ja és mikor 1 gpu-ra váltottam, akkor jöttem rá (gtx 680, ami önmagában 2szer gyorsabb volt mint a régi 2 kártya együtt fele akkora fogyival), hogy addig mikrolaggolt nálam minden játék a crossfire miatt :DDD

Új hozzászólás Aktív témák