Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yutani

    nagyúr

    válasz #95904256 #12824 üzenetére

    Többször elgondolkodtam már azon, hogy igazságos-e az, hogy egy régebbi platformon újabb processzort használunk átalakítóval? Lássuk csak:

    - Slot1 platformon a maximum 1 GHz körüli valódi Slot1 PIII helyett átalakítóval elmehetünk egész 1600 MHz-ig egy Tua PIII-S-sel, ha bírja az alaplap a magas FSB-t. Maga az alaplap valóban Slot1, de a CPU már S370. (Ugyanezzel a CPU-val S370 platformon is csúcsokat lehet döngetni.)

    - S423 platformon átalakítóval a maximális 2 GHz helyett 3 GHz-ig eljuthatunk. A platform S423, de a CPU S478.

    - S478 platformon átalakítóval használhatunk Pentium M procit, és ahogy írtad, elkalapálja a P4 procikat. A platform S478, de a CPU mobil S479.

    Felmerülő kérdések:

    - A Pentium OverDrive milyen kategóriának számít? 486 vagy Pentium?

    - Egy AsRock SocketA Upgrade lapba rakott S754 CPU-kártyával mért teljesítmény akkor most a fenti megoldásokhoz hasonlóan SocketA-hoz kell bejegyezni, vagy ez már a S754 kategóriában szerepel? (Az elsőre nevetségesnek tűnő kérdés a fentiek alapján jobban átgondolva már nem is annyia buta kérdés...)

    - Egy AsRock S754 lapba rakott S939 CPU-kártyával mért teljesítmény a fenti megoldásokhoz hasonlóan S754-hez kell bejegyezni, vagy ez már a S939 kategóriában szerepel?

    Két egyértelmű platform van, amivel kapcsolatban (szerintem) nem lehet vita:
    1. Socket 7 (P54C-től a K6-III-ig)
    2. Slot A (AMD K7 500-1000 Mhz)

    Az én olvasatomban az adott foglalatban csak az eredetileg belevaló prociknak kellene versenyezniük. Ez azt jelenti, hogy Slot1 fronton felejtős az össze S370 proci, S423-ban csak a 2GHz-ig eljutó Willamette versenyezzen, és az asztali lapban használt mobil procikat külön kéne indítani (bár ebből nincs túl sok).

    (Persze akik vezetik az egyes listákat a különböző átalakítós csodájukkal, nyilván nem fognak velem távolról sem egyetérteni! :DDD)

    Egy egyszerű kérdésben össze lehet foglalni:

    A platformot az alaplap szerint, vagy a processzor szerint kellene érteni?

    [ Szerkesztve ]

    #tarcsad

Új hozzászólás Aktív témák