Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    válasz Fücsök007 #100931 üzenetére

    És AHCI vagy IDE/Legacy mód volt beállítva BIOS-ban amikor SP2-t telepítetted AI7-re?

    Valszeg nem fogalmaztam meg pontosan a kérdésemet, de én AHCI módban telepíteném az XP-t. Tapasztalatom szerint ehhez kell, hogy a telepítőbe be legyen integrálva a chipset/sata vezérlőnek megfelelő driver, különben telepítő nem látja a meghajtót. Legalábbis nForce2, AMD, és Sil 3512 és 3114 sata vezérlőkkel ez tapasztaltam.
    (Illetve nyilván van még az a megoldás, hogy telepítés legelején nyomni kell F6-ot és akkor Floppyról be lehet telepítás folyamatában is tölteni az alaplapnak megfelelő AHCI drivert, de ennél szerintem egyszerűbb nLite-al beleintegrálni a telepítőbe.)

    @ DarthSun: Igen tudom, hogy léteznek ezek a felturbózott XP telepítők, de nem szimpik egyrészt azért mert a magyarítás nem volt tökéletes nálam, másrészről meg általában feltesznek egy csomó olyan dolgot is amire nekem nem feltétlenül van szükségem.
    Régebbről van egy olyan telepítő iso-m, amit nLite-el csináltam:
    0: Az alap Win XP Prof SP2 HUN iso volt, ebbe integráltam bele a
    + SP3 HUN-t (KB936929)
    + nForce2 AHCI drivert
    + AMD AHCI drivert
    + Sil 3512 és 3114 AHCI drivert.
    és így flottul ment az XP telepítés ezekre a rendszerekre floppy nélkül :)).
    Intel lapjaim nem voltak akkoriban, de mostmár vannak és ezekre is feltenném az XP-t ezért szeretném a fenti teleptő készletet kiegészíteni még
    ++ Intel AHCI driverekkel és
    ++ SP3 után megjelent összes további frissítéssel, amit innen https://www.wincert.net/forum/topic/17130-repack-onepiece-xp-post-sp3-aio-international-update-packs-final-v110/ töltöttem le.
    Így lenne egy olyan HUN teleptőkészletem ami a lehető legfrisseb, úgymond végleges XP-t tartalmazza (PosReady-n kívül természetesen) + AMD, Intel, nForce és Sil sata vezérlős lapokra akkor is települ ha sata vezérlő AHCI módban van.

    Ezen dolgozom most épp. Ha esetleg valakit érdekel szívesen megosztom majd a végeredményt.

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák