Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Papabear

    csendes tag

    Furcsa, hogy a Northwood P4 1.6A és 1.8A kapcsán mindenki a tuningolt értékeket hangoztatja. Saját (és haverok) tapasztalataiból kiindulva, a fentiekben emlegetett 800-1000 MHz-es P4 tuningot közel sem ennyire egyszerű elérni. Amikor megjöttek a legelső 1.6A darabok, az első három CPU rendesen ment 2.3-2.4 GHz-en gyári Sanyo Denki hűtéssel, viszont speciel amit én hazavittem nyúzópróbára egy TH7-II és egy BD7-RAID társaságában (DDR333 és garantáltan tuningolható (533 MHz) RAM-okkal), az éppenhogy elérte a 2.0 GHz-et, egy centivel se többet. A későbbiekben is nagyon sok olyan procira bukkantunk, melyeket alig lehetett húzni. A boltban pedig nem fogják visszavenni csak azért, mert te azt mondod, hogy ez pedig nem akar 2.4+ GHz-en menni. Az Athlon XP alapban is nagyon jó teljesítményt nyújt, több mint elfogadható áron, és ez itt a lényeg. Sokan hangoztatják azt, hogy az XP-k is melegszenek rendesen, és emiatt hangos hűtés kell rájuk. Ezzel egyáltalán nem értek egyet, igazán jó és felettébb csendes megoldásokat is lehet találni, ha az ember hajlandó egy kicsit utánajárni. Én pl. egy GlobalWin WBK58-II coolert használok (3000 rpm, 60*60*15 mm-es venti, a WBK68 bordája), és ez az XP 2200+ procit is elviszi, még most, ebben a kánikulában is. Igaz, a proci nem 35 fokon megy, hanem 55-ön, dehát ez kit érdekel, az AMD úgyis eleve magasabb működési hőmérsékletre tervezte az Athlonokat. Ja, az én XP 2200+-om egy tuningolt XP 2100+, amit az AMD müncheni képviseletétől kaptam, és ami NEM leválogatott sajtópéldány volt. T-bredes XP 2200+ is úton van, bár azt mondták, hogy nagyon szűkös a készletük a mintákból, de megígérték, hogy küldenek egyet, amint lehetséges. Aki most akar venni XP-t, az nagyon figyeljen, hogy olyan hűtőt vegyen hozzá, ami majd a T-bredes változatokkal is megbírkózik a későbbiekben (ajánlom a Tomshardware erre vonatkozó írását, sok hasznos infó akad benne), mivel ezeknek 40%-al kisebb a magja, mint a Palominónak->ergo, kisebb felületen adják le a hőt, 0.13u ide vagy oda. Én egy EPoX 8KHA+ alaplap és 768 MB DDR266 és egy ATi Radeon 8500(original) társaságában használom, és nagyon meg vagyok elégedve a teljesítményével. Akit érdekel, felrakhatok majd pár teszteredményt.

    UI.: Láttátok már az új Unreal Warfare engine-t működés közben? Huhhh...Azért nem csak Carmack tud programozni...És még egy 800 Mhz-es PIII*on is egész jól megyeget egy GF2 társaságában. Go figure.

    ::EPoX 8KHA+, Athlon XP 2200+, 768 MB PC2100 RAM, ATI Radeon 8500 64 MB, Maxtor D740X 60 GB, Toshiba SD-M1612, Plextor PX-W2410A, SB Audigy, Chieftech Dragon, Enermax EG365AX-VE::

Aktív témák